PREMIJER: Totenhem igrao, Junajted pogađao

Ekipa Aleksa Fergusona slavila na gostovanju Totenhemu (3:1) iako su domaći bili bolji rival. Koliko god to apsurdno zvučalo.

PREMIJER: Totenhem igrao, Junajted pogađao Izvor: MONDO

Mančester junajted nije dokazao na "Vajt Hart Lejnu" da je bolji od Totenhema, već da zna kako se pobjeđuje! To ga i čini aktuelnim šampionom Engleske.

Ekipa Harija Rednapa bila je bolji rival, napadala, stvarala šanse i promašivala. Do finiša, ali tad već nije bilo bitno. Za to vrijeme, "đavoli" su pogađali.

Vejn Runi i Ešli Jang (dva puta) matirali su Breda Fridela, svaki put u jeku napada domaćih i očuvali tradiciju nepobjiedivosti ekipe Aleksa Fergusona na stadionu "pijevaca". Posljednji put su izgubili na gostovanju Totenhemu 2001. godine.

Pogodili su i domaći, dva puta. Jednom se važilo.

Najprije je gol Emanuela Adebajora u 37. minutu opravdano poništen zbog igranja rukom, a potom je Džermejn Defo pet minuta prijje kraja zatresao mrežu, ali je atmosfera na stadionu ostala ista - deprimirajuća.

I to je razumljivo, s obzirom na prošlonedjeljni ubjedljiv poraz ekipe Harija Rednapa na gostovanju Arsenalu.

Junajted je ostvarenom pobjedom ostao na dva boda zaostatka za liderom prvenstva - Маnčester sitijem.

Rezultate ostalih utakmica pročitajte OVDJE.