PRIMERA: Tračak nade za Saragosu

Tim Ivana Obradovića napravio preokret u susretu sa Viljarealom - 2:1, pošto je do 85. minuta bilo 0:1. Pobjede Atletik Bilbaa i Valensije.

PRIMERA: Tračak nade za Saragosu Izvor: MONDO

Susret "fenjeraša" i prve ekipe iznad zone ispadanja donio je dramu u finišu i pobjedu domaćina preokretom u posljednjih desetak minuta.

Pogocima iskusnog Luisa Garsije u 85. i defanzivca Abrahama Minera u 94. minutu, Saragosa je upisala prvu pobjedu na La Romaredi još od 16. oktobra, kada je pao Sosijedad.

"Žuta podmornica" je poslije četvrt sata igre povela golom Argentinca Alehandra Martinuća, ali su joj se u drugom poluvremenu osvetili pasivan pristup i čuvanje rezultata.

Domaćin je uvećao svoj saldo na 18 bodova iz 25 mečeva, a Viljareal, kao najbliža meta u zoni spasa, sada mu bježi devet bodova.

Vrlo težak zadatak za tim srpskog reprezentativca Ivana Obradovića, koji je u nedeljnom matineu bio "starter", ali je u nastavku bio "žrtva" taktičke promene. On je u 57. minutu ustupio mesto znatno ofanzivnijem Horheu Ortiju.

Atletik Bilbao juri ka kvalifikacijama za Ligu šampiona. Pobjedom na San Mamesu u baskijskom derbiju nad Real Sosijedadom 2:0 (1:0) domogao se četvrtog mjesta, sa istim brojem bodova kao i Malaga (37), ali sa boljom gol-razlikom.

Doduše, Levante će u ponedjeljak moći da pretekne pomenuti tandem ukoliko savlada Betis.

Oba gola za Atletik postigao je Susaeta, u 24. i 80. minutu.

Valensija je poslije neuspjeha u duelima sa Barselonom i Seviljom kao gost savladala Granadu golom Fehulija u 32. minutu. To je tek druga pobjeda "slijepih miševa" u posljednjih devet utakmica, ali im je i takav "mršav" učinak dovoljan da i dalje čvrsto drže treće mjesto.

Čak devetorica igrača Valensije su dobili žute kartone. Ipak, dobro su ih rasporedili, pa crvenih nije bilo. Kod domaćina "zapisana" su četvorica.