PRIMERA: Silni Espanjol, sigurni Atletiko

Espanjol golovima Kalu Učea i Koutinja ostvario prvu pobjedu od kraja januara, nad Valjekanom (6:1). Atletiko Madrid na svom terenu pobijedio Granadu 2:0.

PRIMERA: Silni Espanjol, sigurni Atletiko Izvor: MONDO

Ekipi Maurisija Poketina pobjeda je dugo imperativ. U posljednjim pet kola gubila je od Reala (0:5), Levantea (1:2) i Saragose (0:2), a remizirala sa Atletik Bilbaoom (3:3) i Hetafeom (1:1).

Niz loših rezultata Espanjola prekinut je u nedjelju oko podne, kad je na stadion Kornela El Plat stigao Rajo Valjekano, predvođen legendom "plavo-bijelih" Raulom Tamudom.

Iskusni napadač uspio je i da postigne gol za svoj tim, u 54. minutu na asistenciju Žoela, ali njim nije uspio ni da ublaži poraz svog tima.

Raspoloženi Nigerijac Kalu Uče i Brazilac Filip Koutinjo postigli su ukupno pet golova i obradovali domaće navijače. Iskusni centarfor zatresao je mrežu već u četvrtom minutu, a pratio ga je mladi "karioka", igrač Intera na pozajmici u Barseloni.

Već na poluvremenu bilo je 4:0, a pomenuti Tamudov gol dodatno je obesmišljen u 68. minutu, trećim golom bivšeg napadača Ksamaksa, Almerije, Visle i Bordoa.

Mladom napadaču to su prvi golovi od kad je doputovao iz Milana, a posebno je lijepo pogodio u 23. minutu, kad je na pas Serđa Garsije prošao pored dvojice defanzivaca gostiju i pogodio mrežu Žoela.
I Atletiko Madrid pobedio je poslije dugog "sušnog" perioda. Na stadionu "Visente Kalderon" pala je Granada, sa po jednim primljenim golom u oba poluvremena.

Najprije je Miranda doveo "jorgandžije" u vođstvo, da bi Radamel Falkao u finišu postavio konačan rezultat, poslije sjajnog prodora Huanfrana.

Kolumbijcu je to 21 gol u sezoni, a 16 u ligi.