PREMIJER: Arsenal "u minut do 12"

U posljednjem meču 28. kola Premijer lige Arsenal pobijedio Njukasl 2:1, golom u petom minutu nadoknade.

PREMIJER: Arsenal "u minut do 12" Izvor: MONDO

Imao je Njukasl bod u svojim rukama, ali im ga je Tomas Vermelen izbio bukvalno u posljednjim trenucima meča.

Ipak, poslije svega viđenog na "Emirejtsu", bodovi zasluženo ostaju u Londonu.

Poslije tri odlične partije i pobjeda protiv Totenhema (5:2), Liverpula (2:1) i Milana u Ligi šampiona (3:0), Njukasl je bio na pragu da prekine seriju Arsenala. Međutim, uporni domaćin, koji igra sve bolje, uspio je na kraju da stigne do sva tri boda.

Tim Arsena Vengera pobijedio je 2:1, iako je prvi primio gol.

"Svrake" su povele u 15. minutu sjajnim golom Hatema Ben Afre. Francuz je sjajno prošao po desnoj strani, driblingom u lijevo izbacio Gibsa, a zatim pogodio bliži ugao gola Arsenala.

Domaćin je izjednačio čim je krenuo sa centra. Novu majstoriju izveo je Robin van Persi. Holanđanin se odlično snašao u kaznenom prostoru Njukasla i vrlo brzo rezultat je ponovo bio izjednačen.

U nastavku meča Arsenal je bio bolji, ali to nikako nije uspjevao da iskoristi. Sve do 95. minuta kada je Tomas Vermelen sačekao jednu loptu na drugoj stativi i smjestio je iza leđa Tima Krula.

"Tobdžije" su i dalje četvrte, ali sa samo bodom manje od Totenhema. Njukasl je ostao na šestom mestu.