PRIMERA: Levante juri ka Ligi šampiona!

Fudbaleri Levantea pobijedili Atletiko Madrid na svom terenu (2:0) i praktično eliminisali "jorgandžije" iz borbe za plasman u elitno takmičenje.

PRIMERA: Levante juri ka Ligi šampiona!  Izvor: MONDO

"Levante u Ligi šampiona"! Kako vam to zvuči?

Sudeći prema formi i rezultatima ekipe Huana Ignjasija - trebalo bi da se polako navikavate.

Ekipa iz Valensije pobijedila je Atletiko Madrid u matine terminu nedjeljnog programa Primere, izjednačila se sa trećeplasiranim gradskim rivalom na tabeli i definitivno nagovijestila visok plasman na kraju sezone.

Posao su završili već za deset minuta. Valdo je već u prvom minutu precizno iskoristio centaršut Hozea Barkera sa lijeve strane terena i doveo domaće u vođstvo.

Konačan rezultat postavljen je poslije devet minuta, kada je isti igrač ponovo centrirao,samo sa druge strane. Siguran u kaznenom prostoru Atletika bio je Aruna Kone.

Levante je pojbedom bar do ponedjeljka prestigao Malagu i plasirao se na mjesto koje na kraju sezone vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Do kraja sezone igraće protiv Sporting Hihona, Barselone, Sevilje, Granade, Majorke i Atletik Bilbaoa.

Atletikom Madrid izgubio je poslije tri uzastopne pobjede (dve u Ligi Evrope) i smanjio svoje šanse da nastup u domaćem prvenstvu konačno nazove uspješnim.

Na San Mamesu je vrijeme slavlja. U četvrtak se slavio plasman u polufinale Lige Evrope, a tri dana kasnije prvenstvena pobjeda nad Seviljom.

Atletik Bilbao je treći put zaredom savladao ekipu iz Andaluzije. Ovaj put minimalnim rezultatom, a jedini strijelac bio je, naravno, Fernando Ljorente, u 47. minutu. To mu je bio 15. prvenstveni gol u sezoni.

Tako su Baskijci prekinuli loš niz u Primeri, jer u prethodnih pet kola su osvojili samo bod.