BUNDES: Šalke se oporavio

Golovima Raula (dva) i Klasa Jana Huntelara "kraljevsko plavi" ubjedljivo savladali Hanover 3:0 i učvrstili se na trećem mjestu.

BUNDES: Šalke se oporavio Izvor: MONDO

U duelu dva bundesligaša eliminisana prošlog četvrtka iz četvrtfinala Lige Evrope bolji je bio Šalke. Kao domaćin je u Gelzenkirhenu ubjedljivo savladao Hanover - 3:0 (2:0).

Raul i Huntelar su u golgeterskoj formi. Iako njihovi pogoci nisu bili dovoljno da se izbaci Atletik Bilbao iz evropskog takmičenja, dovoljni su da se Šalke učvrsti na trećem mjestu bundesligaške tabele poslije 29. kola.

S obzirom na to da je četvrtoplasirana Borusija iz Menhengladbaha kiksnula protiv Herte (0:0), "kraljevsko plavi" joj sada bježe pet bodova i sve su bliži direktnom plasmanu u Ligu šampiona sljedeće sezone (sa četvrtog mjesta se ide u kvalifikacije).

Raul je dva puta obradovao navijače Šalkea, u uvodnim minutima oba poluvremena (u 6. i 47), a onda je u 63. minutu Klas Jan Huntelar postavio konačan rezultat.

Holanđaninu je to bio 24. pogodak u sezoni i tako je prišao na samo korak lideru na listi strijelaca Mariju Gomezu iz Bajerna. Španac je postigao 14 bundesligaških golova.

Hanover je u četvrtak i drugi put izgubio od madridskog Atletika istim rezultatom (1:2), a sada je poražen i u prvenstvu, ali je ostao na diobi šestog mesta, koje vodi u Ligu Evrope, sa Verderom.

Upravo je ekipa iz Leverkuzena došla na šesto mjesto remijem u Hamburgu - 1:1. Domaćin je poveo golom Petrića u 40. minutu iz penala, a izjednačio je Šurle u 55.

Na klupi gostiju debitovao je Sami Hipija, a Bajer nije pobijedio ni u petom uzastopnom kolu pošto je prethodno "vezao" četiri poraza.

To je treći uzastopni remi Hamburgera i Bajera u međusobnim duelima.

Slobodan Rajković (Hamburger) odgledao je meč sa klupe.

Hamburger se osvojenim bodom izdvojio na 14. mjestu, korak ispred Augsburga, a dva ispred Kelna, smještenog na mjestu koje vodi u baraž za opstanak.