PREMIJER: Dempsi ne da bodove "plavcima"

Treći uzastopni remi timova čiji su stadioni udaljeni samo dva kilometra: Fulam - Čelsi 1:1 (0:0).

PREMIJER: Dempsi ne da bodove "plavcima" Izvor: MONDO

Frenk Lampard doneo je Čelsiju vođstvo iz penala u 45. minutu, ali je osam minuta prije kraja izjednačio sjajni Klint Dempsi.

Fulam je "osuđen" na sredinu tabele i bod mu u tom smislu neće biti toliko koristan, koliko bi gubitak dva boda u završnici utakmice 33. kola mogao da naškodi njegovim prvim komšijama iz jugozapadnog Londona.

Čelsi je mogao da se pridruži Totenhemu i Njukaslu na diobi četvrte pozicije, ovako je šesti sa dva boda manje od pomenutog tandema, odnosno četiri manje od trećeplasiranog Arsenala, koji u srijedu gostuje gotovo beznadežnim Vulvsima.

Dempsi je 26. decembra na Stamford Bridžu bio strelac za konačnih 1:1, a isto je uradio i ove večeri.

Amerikanac je poslije kornera Demijana Dafa zahvatio loptu glavom, ona je prošla kroz ruke Džona Terija, očešala Gerija Kejhila i odsjela u donjem desnom uglu.

Toj akciji prethodio je pokušaj glavom Erona Hjuza i sjajna odbrana Petra Čeha, takođe na Dafov centaršut iz ugla.

Dempsi je u posljednje vrijeme daleko najbolji igrač Fulama. Od posljednjih devet golova ekipe u Premijer ligi, reprezentativac SAD dao je čak šest.

"Plavci" su poveli iz jedanaesterca kakav se u Premijer ligi često i ne svira. Deni Marfi uklizao je Salomonu Kaluu sa obje noge, sklonio loptu, ali je sudija Mark Klatenburg smatrao da je bilo i kontakta sa napadačem gostiju.

Lampard je namjestio loptu na "bijelu tačku" i u svom stilu neodbranjivo šutirao.

Menadžer Čelsija Roberto Di Mateo mislio je na nedjelju i polufinale FA kupa sa Totenhemom, pa je "promiješao" sastav (Drogba i Mata ostali na klupi).

Branislav Ivanović odigrao je cijeli meč, ali je pitanje hoće li biti na raspolaganju za važan duel sa Totenhemom, jer bi FA mogla da ga kazni zbog udaranja bez lopte "ala Filip Kasalica" fudbalera Vigana Šona Melounija.