PREMIJER: Glavobolje Blekburna

Liverpul sa desetoricom pobijedio Blekburn 3:2. Dva penala za Blekburn, oba skrivila golmani Liverpula, ali samo jedan gol.

PREMIJER: Glavobolje Blekburna  Izvor: MONDO

Premijer liga nam je ove i prethodnih sezona podarila mnoge nezaboravne i lude utakmice. I večeras smo gledali jednu takvu, ludu do bola!

Liverpul je pobijedio Blekburn 3:2 na njegovom "Ivud parku", u utakmici u kojoj smo vidjeli dva penala za domaće, isključenje golmana Liverpula i gol crvenih u sudijskoj nadoknadi. I još mnogo toga...

Poslije 15-ak minuta igre maksi problemi za trenera Blekburna Stiva Kina. Čovjek je ionako do guše u problemima, a život mu je još više zagorčao život Maksi Rodrigez koji je u razmaku od nekoliko minuta (u 13. i 16.) završavao sjajne akcije svog tima i donio ogromnu prednost ekipi Kenija Dalgliša.

Ovaj meč Liverpulu ništa nije donosio. Osim prekida crne serije (pobijedio je samo jednom u prethodnih devet kola) i vraćanje samopouzdanja i pobjedničkog mentaliteta pred polufinalni duel FA Kupa sa gradskim rivalom Evertonom, čiji je trener Dejvid Mojes, uživo posmatrao meč na "Ivud parku".

Zato je Dalgliš silno želio da njegova ekipa konačno pobijedi.

A poslije 15-ak minuta igre Liverpul je imao sjajnih 2:0.

U 25. minutu, međutim, veliki problemi za Liverpul. Golman Doni je skrivio penal jer je oborio Hoileta i dobio je za to crveni karton. Umjesto njega na gol Liverpula stao je Bred Džons.

Najiskusniji u ekipi Blekburna, Jakubu Ajegbeni uzeo je loptu, ali je očajno izveo penal, kao početnik, da bi Džons u prvoj akciji stekao veliko samopuzdanje.

Ipak u 36. minutu, Ajegbeni je donio nadu Blekburnu, nakon što je odlično tukao glavom - 1:2

Žustar i otvoren meč u nastavku susreta. Liverpul jeste igrao nešto povučenije, ali je imao jasnu ambiciju u napadu. Blekburn je stihijski napadao, ali je imao svojih šansi.

Tek, u 61. minutu, glupost golmana Džonsa! U želji da ispuca loptu iz svog šesnaesterca pogodio je Ajegbenija, lopta mu se vraćala u naručje, ali je trapavo reagovao, ispustio loptu, na nju je natrčao Ajegbeni, a Džons ga odgurnuo. Novi penal!

Ponovo je Ajegbeni uzeo loptu, ali je ovog puta bio precizniji. Punom, po sredini gola za 2:2!

Bilo je još nekih poluprilika na obe strane, a u finišu meča infarkt za navijače Blekburna.

Liverpul je izveo korner, lopta je odbijena gotovo do centra, Danijel Ager je vratio u šesnasterac Blekburna, a Endi Kerol je zaplivao kroz vazduh i glavom je smjestio iza Robinsona!