BUNDES: Peta Poljaka, Dortmund blizu titule

Borusija Dortmund pobijedila Bajern 1:0, gol Levandovskog petom. Roben promašio penal! Hamburg deklasiran, Nirnberg protiv Šalkea osvojio bodove spasa.

BUNDES: Peta Poljaka, Dortmund blizu titule Izvor: MONDO

Arjen Roben je promašio penal pet minuta prije kraja derbija 30. kola Bundeslige protiv Borusije u Dortmundu pri rezultatu 1:0 za domaće.

To će, po svemu sudeći, koštati Bajern titule, jer je sada prednost Borusije velikih šest bodova!

Velika uzbuđenja na "Vestfalenu" u posljednjih 15- ak minuta.

U 77. minutu Borusija je povela fenomenalnim potezom, preciznije instiktivnom reakcijom Roberta Levandovskog, koji je šut Kevina Groskrojca sa ivice šesnaesterca, petom proslijedio iza leđa golmana Bajerna Manueal Nojera.

To je Poljaku bio 20. gol ove sezone i vrlo je moguće da će upravo ta peta, ta inspiracija Levandovskog biti presudna u borbi za "salatarom".

Mogao je Bajern da produži neizvjesnost u šampionatu. U 85. minutu imao je najbolju šansu - penal! Frank Riberi ubacio je u vatru Arjena Robena, koji je sklonio loptu ispred golmana Borusije Vajdenfelera, koji nije uspio na vrijeme da skloni ruke sa Robenovih nogu.

Holanđanin je šutirao "sa kreča", ali vrlo loše. Vajndefeler je uhvatio "živu loptu"! Srpski reprezentativac Neven Subotić potom se unio u lice Robenu i govorio mu u stilu: "Šta hoćeš? Ovo je pravda!".

U sudijskoj nadoknadi drama!

Najprije je Bajern pogodio prečku, tačnije Subotić je u namjeri da je izbaci, loše zahvatio i umalo savladao svog golmana, da bi Roben natrčao na loptu, ali je šutirao preko gola.

U narednom kontranapadu, Levandovski pogodio prečku...Drugi put na utakmici.

"Milioneri" su bili nešto bolji u prvom poluvremenu. Odmah na startu utakmice imali su kolosalnu šansu, kada je Šinđi Kagava oštro centrirao, a Kevin Grojskrojc u padu sa nekoliko metara šutirao pravo u Nojera. U 37. minutu Levandovski je pogodio prečku.

Dortmund slavi, ples "milionera" na terenu!

Borusija je izjednačila rekord Verdera iz Bremena koji je do sada bio jedini klub koji je četiri puta uzastopno dobio Bajern. Dortmund je pobijedio Bavarce i u prvom njihovom meču jesenas u Minhenu.