SERIJA A: Del Pjero čuva Juventus

"Stara dama" pobijedila Lacio na svom terenu - 2:1 i opet "preskočila" Milan. Inter pobijedio Sijenu istim rezultatom. Nastavlja se sunovrat Napolija.

SERIJA A: Del Pjero čuva Juventus  Izvor: MONDO

"Roso-neri" uspjeli su da svrgnu Torineze sa čela tabele samo na jedno veče.

Ekipa Antonija Kontea izvojevala je u srijedu uveče pobjedu nad Lacijalima i potvrdila ostanak u trci za titulu do kraja sezone.

Fudbaleri Juventusa nisu "pokvarili" skor u međusobnim duelima sa "nebeskoplavima". Rimljani su ih posljednji put pobijedili prije 14 utakmica, na "Olimpiku" u sezoni 2003/04.

Crno-bijeli propustili su nekoliko prilika da pobjedu u prvih 30 minuta meča. Fabio Kvaljarela, Mirko Vučinić i Simone Pepe bili su neprecizni pred golom protivnika, ali potonji nije propustio priliku da na isteku pola sata igre postigne spektakularan pogodak.

Andrea Pirlo uputio mu je pas sa 25 metara "kroz odbranu", on izbegao ofsajd zamku i "makazicama" pogodio mrežu gostiju.

Lacio je izjednačio u 45. minutu, iako su domaći mogli da postignu bar još dva gola do odlaska na odmor. Leonardo Bonući potpuno je zaboravio Stefana Maurija, koji je bio precizan i iskoristio prvu pravu priliku svog tima.

Gosti su odolijevali do finiša, kada ih je dokusurio Alesandro Del Pjero, golom iz slobodnjaka u svojoj 700. utakmici za Juventus.

Namjestio je loptu na 25 metara sa lijeve strane. Šutirao desnom nogom u golmanov bliži ugao i postavio konačan rezultat.

Arbitar Antonio Damato isključio je u finišu trenera gostiju Eduarda Reju zbog prigovora i Libora Kozaka, zbog udaranja Leonarda Bonućija. Najvjerovatnije mu je slomio nos.

Inter je ostao nepobjediv pod vođstvom novog trenera. Na svom terenu savladao je Sijenu, (ne)očekivano teško.

Iako su primili osmi gol u posljednje tri utakmice, fudbaleri Andrea Stramaćonija uspjeli su da nadomjeste rani gol gostiju i pobijede.

Tvorac preokreta bio je Dijego Milito. Taj epitet stekao je na volšeban način.

Najprije je iskoristio "asitenciju" protivničkog golmana i iskoristio to što mu je bukvalno dodao loptu pri ispucavanju, a potom je precizno izveo sumnjivo dosuđen jedanaesterac. Danijele Manini povukao je za dres Interovog Japanca Nagatoma i zaradio žuti karton i "zicer" sa iskusnog Argentinca.

Bivši kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković odigrao je cio meč.

Napoli je "vezao" treći uzastopni poraz. Poslije Juventusa i Lacija, poražen je i na svom terenu od Atalante.

Gubitkom bodova dodatno je smanjio svoje šanse da se dogodine nađe u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

I "vučica" je ostvarila trijumf nad Udinezeom u finišu. Takođe zahvaljujući svojoj legendi - Frančesku Totiju, koji je postigao vodeći gol četiri minuta prije kraja. Markinjo je potom samo potvrdio trijumf ekipe Luisa Enrikea.