PRIMERA: Podmornica izranja

Viljareal pred svojim navijačima teškom mukom pobijedio Malagu i napravio veliki korak ka opstanku.

PRIMERA: Podmornica izranja Izvor: MONDO

"Žuta podmornica" je izgleda uhvatila pravi kurs. Put koji će je bezbjedno udaljiti od dna i pomoći joj da i naredne sezone plovi kroz Primeru.

Viljareal je vrlo blizu zone ispadanja, ali je u četvrtak osvojio važna tri boda protiv Malage, koji će navijačima na "El Madirgalu" omogućiti da sa osmjesima isprate finiš teške sezone.

A, mučili su se i oni i njihovi ljubimci u 32. kolu.

Malaga je savladana sa 2:1, ali je Viljareal do pobjede stigao u posljednjim trenucima utakmice. Domaćin je bio bliži porazu.

Malaga je u 65. minutu povela preko Kazorle i u tim trenucima i bod je za Viljareal bio veliki kao kuća. Ipak, Sena je u 83. minutu iskoristio penal, a Ernan Perez u četvrtom minutu sudijske nadoknade donio veliko slavlje na "El Madirgalu".

"Žuta podmornica" je sa 35 bodova prva iznad crvene linije, ispod koje su Sporting, Saragosa (imaju po 28 bodova) i Rasing (25), koji je u četvrtak doživio još jedan debakl pred svojim navijačima.

Majorka je bila mnogo bolja - 3:0.