BUNDES: Titula "na vratima" Dortmunda

Borusija pobijedila Šalke i stigla na korak do titule tri kola prije kraja. Bajernu samo bod protiv Majnca, Herta ispustila pobjedu u Leverkuzenu.

BUNDES: Titula "na vratima" Dortmunda Izvor: MONDO

"Milioneri" su veoma blizu odbrani titule, odnosno osvajanja osme "salatare" u istoriji kluba.

Borusija je u 31. kolu Bundeslige pobijedila Šalke 2:1 u Gelzenkirhenu i tri kola prije kraja ima osam bodova prednosti u odnosu na Bajern, koji jena Alinac Areni odigrao samo 0:0 sa Majncom.

Jirgen Klop i njegovi učenici nisu imali lak raspored, ali su protiv direktnog konkurenta u borbi za titulu, u prošlom kolu, i najvećeg rivala iz Gelzenkirhena, u posljednjoj rundi, osvojili svih šest bodova.

Dvoljno za "salataru"...

Nije počelo najbolje za Borusiju na Ventils Areni, na kojoj je bilo blizu 62.000 navijača. Domaćin se radovao golu već u devetom minutu, strijelac je bio Peruanac Džeferson Farfan. Međutim, kratko je trajala radost Šalkea. Borusija je u 18. minutu izjednačila preko poljskog defanzivca Lukaša Piščeka.

Rezultat 1:1 bio je aktuelan do 63. minuta kada je Sebastijan Kel postigao tek treći gol ove sezone, ali vrijedan šampionskih bodova.

Raspored Borusije i Bajerna do kraja prvenstva:

BORUSIJA DORTMUND: Menhengladbah (D), Kajzerslautern (G), Frajburg (D)

BAJERN: Verder (G), Štutgart (D), Keln (G)

*(G) - u gostimam, (D) - kod kuće

Borusija i Bajern će se 12. maja u Berlinu boriti za pehar u Kupu Njemačke, a Bavarce očekuje i završnica u Ligi šampiona. Bajern se u polufinalu sastaje sa Realom i ukoliko u dvije utakmice bude bolji 19. maja će se na Alianc Areni boriti za petu titulu prvaka Evrope sa pobjednikom duela Čelsi - Barselona.

Herta je bila blizu velike pobjede u Leverkuzenu, ali je na kraju morala da se zadovolji bodom - 3:3. Utakmicu na Baj Areni obilježili su preokreti. Bajer je golovima Šurlea i Kislinga u 51. minutu vodio 2:0, ali su Berlinci uspjeli da za nešto više od 20. minuta stignu do vođstva. Lasoga sa jednim i Turčin Tunaj Torun sa dva gola bili su kreatori preokreta.

Ipak, Herta nije uspjela da sačuva prednost. Štefan Kisling je osam minuta prije kraja postavio konačnih 3:3. Tim iz Berlina je ostao na predzadnjem mjestu sa 28. bodova, a prilog mu nisu išli rezultati ostalih utakmica.

Augsburg je kao gost pobijedio 2:1 Volfsburg, dok je HSV kod kuće bio bolji od Hanovera 1:0.

Kajzerslautern je po rezultatima odavno u "cvajti", a to potvrđuje šesti uzastopni poraz, ovaj put od Nirnberga (0:2).