Mančester na Old Trafordu lako izašao na kraj sa Aston Vilom - 4:0.

PREMIJER: Junajted čuva "peticu" Izvor: MONDO

Siti zaprijetio, junajted odgovorio...

Bliži se veliki derbi Premijer lige i Mančestera, koji će vjerovatno odlučiti novog šampiona Engleske.

Junajted je i dalje u mnogo boljoj poziciji od Sitija. Tim Aleksa Fergusona sačuvao je pet bodova prednosti poslije utakmica 34. kola. "Crveni đavoli", nakon poraza od Vigana (0:1), nisu dozvolili novo iznenađenje i prilazak "građana" na samo dva boda.

Mančester je pobijedio Aston Vilu - 4:0 (2:0), u utakmici u kojoj gosti iz Birmingema nisu imali nikakve šanse. Raspoloženi i riješeni da se pred svojim navijačima iskupe za loše gostovanje na Robin Parku, fudbaleri lidera Premijer lige od starta su krenuli silovito ka golu iskusnog Šej Givena.

Tridesetšestogodišnji Irac morao je već u sedmom minutu da vadi loptu iz mreže, jer je Vejn Runi iskoristio penal. Nije to bio jedini pogodak u prvom poluvremenu. Pred sam odlazak na odmor, poslije centaršuta Parisa Evre, Danijel Velbek je odlično uklizao i "sa druge stative" ugurao loptu u gol.

Ako je postojala dilema oko pobjednika, ona je definitivno nestala u 74. minutu. Svojim drugim golom na meču Runi je obezbijedio tri boda Junajtedu. Do kraja utakmice, u sudijskoj nadokandi, i Nani se upisao u strijelce za ubjedljivu pobjedu.

Mančester junajted će se u narednom kolu sastati sa Evertonom na Old Trafordu, a 30. aprila slijedi meč sezone u komšiluku protiv Sitija.