BUNDES: Šalke direktno u Ligi šampiona

Još samo jedno pitanje ostalo otvoreno u Bundesligi - ko će u baraž, a ko u "cvajtu". Šalke direktno u Ligi šampiona, Borusija u kvalifikacijama. Bajer i Štutgart u Ligi Evrope.

BUNDES: Šalke direktno u Ligi šampiona  Izvor: MONDO

U prošlom kolu Bundeslige pala je odluka o šampionu Njemačke, a u pretposljednjem riješena je dilema ko će pored Borusije iz Dortmunda i Bajerna direktno u Ligu šampiona.

To će biti Šalke, dok će Borusija iz Menhengladbaha u kvalifikacije za elitno takmičenje.

Tim iz Gelzenkrihena je na svom stadionu ubjedljivo pobijedio Hertu 4:0, dok su "koltovi" samo remizirali protiv Augsburga - 0:0. Šalke je kolo prije kraja napravio nedostižnih četiri boda prednosti.

Pred kraj meča šansu je dobio 36-godišnji golman Matijas Šober, koji je na taj način najvjerovatnije završio karijeru. Takođe, domaća publika je velikim ovacijama pozdravila i Raula, kada ga je Hub Stevens zamijenio u 89. minutu. Španac je protiv Berlinaca postigao dva gola, a meč protiv Herte bio mu je posljednji u dresu Šalkea na Veltins areni.

Timu iz prijestonice ostaje još prilka da u Berlinu pobijedi Hofenhajm u posljednjem kolu i da se nada porazu ili remiju "jarčeva" u Kelnu, gdje će gostovati Bajern.

Keln je ubjedljivo poražen u Frajburgu 4:1.

Opstanak je na veoma teškom gostovanju u Menhengladbahu obezbijedio Augsburg. meč je završen bez golova.

U Ligu Evrope će Štutgart i Bajer. "Švabe" su poražene na Alianc areni od finaliste Lige šampiona Bajerna 1:0, ali im je u prilog išao rezultat iz Leverkuzena, gdje su "farmaceuti" u direktnom duelu za Evropu pobijedili Hanover 1:0. Gol odluke postigao je Kisling u 75. minutu.

U 33. kolu sastali su se posljednjeplasirani Kajzerslautern i šampion iz Dortmunda. Rezultat je bio prema očekivanjima - 5:2 za Borusiju.

Bodom u Hamburgu protiv Majnca (0:0), opstanak je obezbijedio i HSV.