PRIPREME: Poraz Borca

Fudbaleri banjalučkog Borca poraženi su od Slaven Belupa 2:1 u prvom pripremnom meču u Sloveniji.

PRIPREME: Poraz Borca Izvor: MONDO

Borac je bolje otvorio meč protiv hrvatskog prvoligaša. U prvih pola sata novi napadač Borca Slaviša Dugić imao je tri sjajne prilike, ali ih nije iskoristio. Kazna je stigla u 39. minutu kada je Slaven u vođstvo doveo Rak. samo tri minuta kasnije novo vođstvo svom timu donosi Abramović.

Jedini gol za Borac postigao je Slaviša Dugić u 67. minutu.

"Propustili smo veliki broj prilika u prvom poluvremenu i za te promašaje smo bili kažnjeni. Zadovoljan sam odnosom igrača prema igri i prikazanim na terenu s obzirom na to da je ovo prva utakmica. Na rivalu se vidjelo da je uigraniji, jer su igrači Slaven Belupa duže na okupu. U našoj igri ima još prostora za napredak, tako da se nadam boljem izdanju u susretu sa rumunskim Brašovom, koji igramo sutra od 18 časova u Slovenj Gradecu - rekao je poslije utakmice šef stručnog štaba Borca Slaviša Božičić.

SLAVEN BELUPO 2 (2)

BORAC 1 (0)

Strijelci: 1:0 Rak u 39, 2:0 Abramović u 43, 2:1 Dugić u 67. minutu.

Stadion: FK Radvanje u Mariboru.

Gledalaca: 100.

Sudija: Rok Lackovič (Maribor).

SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Kokalović, Bubnjić, Pilipović, Gregurina, Takač, Glavica, Rak, Delić, Bušić. Još su igrali: Abramović, Pelin, Grgić, Šestak, Pašalija, Geng, Maras, Brlek, Kuprešak, Šaban, Vručina, Maretić. Trener: Roj Ferenčina.

BORAC: Avdukić, Stupar, Žarić, Marković, Milić, Grahovac, Živković, Krunić, Stakić, Žižović, Dugić. Još su igrali: O. Radulović, Dujaković, Kunić, A. Radulović, Kantar. Trener: Slaviša Božičić.