PRIPREME: Jagodinci raspucani, sad u Evropu

Jagodina napunila albansku Teutu 5:1 u pripremnom meču pred istorijski debi u Evropi. Tri gola Stojkovića.

PRIPREME: Jagodinci raspucani, sad u Evropu  Izvor: MONDO

Jagodinci su spremni za Evropu.

Na mini pripremama u Bugarskoj, Jagodina je danas dotukla albansku Teutu 5:1 (2:0), a razlika u golovima, prema prikazanoj igri, mogla je da bude izražena i većom cifrom.

Dejan Đenić je u 31. minutu načeo protivnika, a Aleksandar Stojković dva minuta kasnije najavio goleadu. U drugom poluvremenu, najprije gol Miloša Stojanovića za 3:0 (52. minut), a u narednih osam minuta još dva pogotka Stojkovića (56. i 60. minut).

Teuta je ublažila poraz u 65. minutu, mada je ta akcija "mirisala" na ofsajd. U finišu meča albanski tim je promašio penal.

Potpuna dominacija Jagodinaca. Ekipa Sime Krunića je od početka angažovano i spremno ušla u ovaj meč. Ređale su se šanse pred golom Teute, a prije videćeg gola Jagodina je bar dva, tri puta mogla da zapara mrežu protivnika.

Prva dva gola postignuta su na centaršut Saše Nikodijevića.

U drugom poluvremenu ista slika. Jagodina je napadala, a Teuta je prvi udarac ka mreži srpskog tima uputila tek poslije sat vremena!

Poslije petog pogodka Simo Krunić je zamijenio sve igrače i uveo ostale kandidate za mjesto u timu.

Jagodinci su ovom utakmicom završili mini pripreme u Bugarskoj (remi sa Lokomotivom Plovdiv 0:0 i pobjeda nad Teutom 5:1),, a u Srbiju se vraćaju u petak u večernjim satima.

JAGODINA: Bondžulić, Dukić, Nikodijević, Tomić, Živanović, Gogić, Stojkov, Stojković, Đenić, Stojanović, Mudrinski. Igrali su još: Nastić, Đorđević, Filipović, Vukmirović, Kostić, Ahmetović, Kovačević, Ilić, Dimitrijević i Timić.

(MONDO - foto: FK Jagodina)