Manćini kažnjava Džeku zbog nastupa za BiH?

Iako je imao povredu koljena Edin Džeko je odigrao svih 90 minuta u dresu Bosne i Hercegovine protiv Velsa (0:2).

Manćini kažnjava Džeku zbog nastupa za BiH? Izvor: MONDO

Napadač Mančester sitija naljutio je svog trenera Roberta Manćinija jer je svojim nastupom u Laneliju rizikovao težu povredu. Engleski mediji navode da postoji mogućnost i kazne za Džeku.

Selektor BiH Safet Sušić otkrio je da je Džeko sam insistirao na igranju u prijateljskoj utakmici, koju su "zmajevi" dobili rezultatom 2:0.

"Znao sam za povredu i razgovarali smo uoči utakmice. Sam je insistirao da odigra svih 90 minuta. Riječ je o našem najboljem igraču koji ima pravo da odredi koliko će igrati. Tako je bilo i ovaj put", prenijeli su engleski mediji Papetove riječi.

Prošle nedjelje Džeko je odigrao samo dva minuta u osvajanju Komjuniti šilda protiv Čelsija (3:2), što ga je poprilično naljutilo, pa je navodno odlučio da se igrom u Laneliju pobuni protiv Manćinija.

U prošloj sezoni Džeko je startovao sa sedam pogodaka u uvodne četiri utakmice. Vremenom je izgubio mjesto u timu pd Serhija Agüera, Marija Balotelija i Karlosa Teveza, te je od februara počeo samo dvije utakmice.

Sezonu je zvaršio s 14 prvenstvenih golova, a postigao je i jedan ključni - za 2:2 protiv Kvins Park Rendžersa u sudijskoj nadoknadi posljednjeg kola, čime je vratio Siti u igru za titulu, koju je minut kasnije ovjerio Aguero.