JSL: Javor ubjedljiv, Voša pobijedila

Ivanjičani kao gosti deklasirali Smederevo, pobjede Voše u Subotici, niškog Radničkog u Kuli i BSK-a u Borči.

JSL: Javor ubjedljiv, Voša pobijedila  Izvor: MONDO

Javor je "demolirao" Smederevo na stadionu kraj Dunava - 5:0!

Meč je riješen već poslije 15 minuta igre, kada je raspoložena ekipa Mladena Dodića stekla ogromnih 3:0. Briljirao je Vladimir Radivojević, trostruki strijelac za Ivanjičane.

Vezni fudbaler prvi put se upisao u strijelce već u trećem minutu, zatim je čuvara mreže "oklopnika" Mladena Živkovića prevario i Nikola Jakimovski, da bi samo minut kasnije, odnosno tačno poslije četvrt časa igre, Radivojević postigao drugi gol za ubjedljivo vođstvo.

Uspješan debi trenera Dodića na klupi Javora upotpunio je Radivojević četvrtim pogotkom na početku drugog poluvremena. Najboljeg strijelca Javora zamenio je Žarko Lazetić u posljednjih 15-ak minuta, što je nekadašnjem fudbaleru Partizana bilo dovoljno da se upiše u strijelce za konačnih 5:0.

Smederevo je uspjelo da se spasi na prošlonedeljnoj premijeri u Novom Sadu protiv Vojvodine, kada su izvukli 0:0 poslije brojnih promašaja "lala". Javor je znao da kazni svaku grešku "oklopnika" i da zasluženo iz prvog pokušaja osvoji cio plijen u novom prvenstvu (meč 1. kola između Javora i Crvene zvezde je odložen do daljeg zbog Sabora trubača u Guči).

Vojvodina je u Subotici stigla do "prvenca".

Neefikasnost "lala" je konačno prikinuo reprezentativac Bosne i Hercegovine Miroslav Stevanović početkom drugog poluvremena. Spartak je odlično parirao, bio bliži golu u prvom poluvremenu, a najbolju priliku nije iskoristio Vidak Bratić u 49. minutu kada je pogodio prečku.

"Golubovi" su vezali dva poraza na startu JSL, dok je Voša naglasiila šampionske ambicije u vojvođanskom derbiju.

Niški Radnički poslije niza godina upisao je tri boda u društvu najjačih. Povratak nije bio najsrećniji, jer su Nišlije iz Novog Pazara ispraćene sa tri gola u mrežu, ali je drugo vezano gostovanje na početku prvenstva bilo mnogo, mnogo bolje.

"Meraklije" su slavile u Kuli - 2:1!

Junak Radničkog je Strahinja Petrović. "Vezista" sa Čaira uspio je dva puta da matira Nikolu Perića, u 17. i 48. minutu. Kuljani su uspjeli samo da izjednače sredinom prvog poluvremena. Bratislav Pejčić nesmotreno je u svom kaznenom prostoru igrao rukom, a Lazar Veselinović bio je siguran sa bijele tačke.

Debakl u Humskoj (0:7) BSK je izlečio pobjedom na "Vizelju" protiv Slobode - 1:0. Mile Savković je bio čovjek odluke u 12. minutu. Nakon vođstva, Užičani su imali inicijativu, ali su Borčanci uspjeli da se odbrane i sačuvaju svoju mrežu.

U subotu se u Novom Sadu sastaju Donji Srem i Partizan, dok se u nedelju igraju još dva meča - Zvezda dočekuje Rad, a Jagodina OFK Beograd.