LE: Ibišević odveo Štutgart u grupnu fazu!

Poslije dva gola u Štutgartu, napadač Bosne i Hercegovine vodećim pogotkom u Moskvi zapečatio sudbinu Dinama (1:1) u revanšu plej-ofa Lige Evrope.

LE: Ibišević odveo Štutgart u grupnu fazu! Izvor: MONDO

Štutgart je na krilima Vedada Ibiševića izborio grupnu fazu Lige Evrope.

Centarfor "zmajeva" je sa ukupno tri komada u mreži Moskvoljana najzaslužniji za plasman u drugu po jačini ligu pod okriljem Evropske fudbalske unije (UEFA).

Nakon što je dva puta u Njemačkoj pogađao mrežu Dinama u prvoj utakmici, u revanšu je opet pogodio u 64. minutu na asistenciju Kristijana Gentnera.

Time se iskupio za promašeni jedanaesterac u finišu utakmice protiv Volfsburga u prvom kolu njemačke Bundeslige.

Trener Štutgarta Bruna Labadija poslije tog promašenog penala je stao u odbranu Ibiševića, a nakon meča u Moskvi bio je posebno zadovoljan zbog gola reprezentativca BiH.

"Zaista sam srećan zbog Vedada. Rekli smo mu nakon prmašenog penala, koliko je važan za nas. Ovo je njegov fantastičan odgovor. Srećni smo što ga imamo u ekipi", rekao je Labadija.

Ruski klub je uspio da izjednači u 77. minutu preko Aleksandra Kokorina, ali više od časne eliminacije nije mogao.

Zvjezdan Misimović igrao je za Dinamo posljednjih 25 minuta nakon što se povrijedio Kevin Kuranji.