Ninković ide u LŠ, Krasić ne

Miloš Ninković sa kijevskim Dinamom čeka žrijeb, Krasićev Fenerbahče izgubio, plavušan se povrijedio na startu revanša.

Ninković ide u LŠ, Krasić ne  Izvor: MONDO

Kijevski Dinamo je zamalo prokockao plasman u grupnu fazu Lige šampiona!

Pobjedom od 3:1 u prvom duelu protiv Borusije u Menhegladbahu, ekipa Miloša Ninkovića bila je već viđeni učesnik Lige šampiona, ali je njemačka ekipa dobro preznojila igrače i navijače ukrajinskog tima.

Imala je Borusija 2:0 u Kijevu, rezultat koji ju je vodio u Ligu šampiona, ali je tri minuta prije kraja Nigerijac Ideje majstorskim lobom obradovao saigrače, stručni štab i navijače!

Umalo se Kijevljani nisu sledili 70-ak sekundi kasnije, kada je Borusija imala stopostotnu šansu, ali srećom po domaćina, lopta je prozujala pored stative.

Dirk Kajt, Miloš Krasić i Fenarbahče neće igrati u Ligi šampiona. Turci su ostali na jednom predstavniku - Galatasaraju. Spartak iz Moskve je u prvom meču pobedio 2:1, a u revanšu je brzo poveo, golom Brazilca Arija (6. minut). Fenerbahče je izjednačio, posljednjih 25 minuta imao i igrača više (isključen De Zejv - dva žuta kartona), ali su se Moskovljani, ipak, zasluženo pridružili Zenitu iz Sankt Petersburga, koji je kao šampion Rusije, direktno ušao u LŠ.

Miloš Krasić je igrao samo 14. minuta! Poslije starta Demija de Zejva nad njim, Krasić se uhvatio za zadnju ložu i nije mogao da nastavi meč. Zamijenio ga je Slovak Miroslav Stok.

Vatre je bilo i u Francuskoj, u susretu Lil - Kopenhagen. Danska ekipa je došla na revanš sa golom prednosti, ali je Lil to anulirao u finišu prvog dijela. Ipak, tamo se igraju produžeci.

Seltik je potvrdio pobjedu iz prvog meča protiv Helsinborga i na svom stadionu, dok je rumunski Kluž eliminisao Bazel.

U LŠ su se plasirali: Braga, Malaga, BATE Borisov, Dinamo Zagreb, Anderleht, Seltik, Dinamo Kijev, Spartak Moskva, Kluž i...(čeka se pobjednik meča Lil - Kopenhagen).

A direktni učesnici su: Čelsi, Mančester siti, Mančester junajted, Arsenal, Bajern Minhen, Borusija Dortmund, Šalke, Real Madrid, Barselona, Valensija, Juventus, Milan, Monpelje, Pari Sen-Žermen, Porto, Benfika, Zenit Sankt Petersburg, Šahtjor iz Donjecka, Ajaks, Galatasaraj, Olimpijakos i Nordsjeland.

Žrijeb je u četvrtak uveče. Finale Lige šampiona biće odigrano 25. maja na "Vembliju" u Londonu.