SERIJA A: Brkić isključen, Juve se radovao

Isključenje, i to neopravdano, Željka Brkića već u 12. minutu u velikoj mjeri odlučilo je jednu od derbi utakmica drugog kola Serije A.

SERIJA A: Brkić isključen, Juve se radovao  Izvor: MONDO

Na kraju, na "Friuliju": Udineze - Juventus 1:4 (0:2).

Brkić je isključen poslije sudara sa Sebastijanom Đovinkom iz Juvea, kojeg je s leđa gurnuo štoper domaćih Danilo. Omaleni Đovinko, koji je bio u punom naletu, sudario se sa Brkićem, pao, a sudija Valeri pokazao na bijelu tačku i isključio srpskog golmana.

Bio je to nesumnjivo penal, ali ne i zasluženo isključenje Brkića, koji je bio kolateralna šteta.

Zamijenio ga je Danijele Padeli, ali nije uspio da zaustavi udarac Artura Vidala i to je bio početak kraja domaćeg tima.

Do poluvremena, Mirko Vučinić sjajnim golom povisio je na 2:0, a "zebrete" je u nastavku dokusurio Đovinko sa dva lijepa gola. Šampionu je to druga pobjeda u dva kola, poslije one zabilježene u Torinu nad Parmom (2:0).

Trener Juventusa Antonio Konte, koji se bori protiv desetomjesečne suspenzije zbog umiješanosti u namještanje mečeva dok je vodio Sijenu, ovu utakmicu pratio je iz svečane lože. Nešto dalje od njega sjedio je menadžer Čelsija Roberto Di Mateo.

Šta je on tu tražio i koga je gledao dva dana po isteku prelaznog roka u Evropi, za sada je nepoznato.

Dušan Basta odigrao je svih 90 minuta za Udineze.