BiH: Het-trik Hadžića

Napadač bordo tima Emir Hadžić sa tri gola sam srušio GOŠK na Koševu. Prva pobjeda Zvijezde, u Gradačcu stradao Zrinjski.

BiH: Het-trik Hadžića Izvor: MONDO

Lako, bez problema i na kraju krajeva očekivano Sarajevo je stiglo do tri boda protiv GOŠK-a. Na kraju je bilo 4:0 za bordo tim, a najveće zasluge pripadaju Emir Hadžiću koji je postigao het-trik i praktično sam savladao goste.

Već na poluvremenu bilo je 3:0 na semaforu, pošto je Hadžić načeo ekipu iz Gabele u 29. minutu, poslije asistencije Suljića.

Na 2:0 povisio je Belošević u 38. minutu, a samo dve minute kasnije ponovo se upisao u listu strelaca Hadžić koji se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu GOŠK-a.

Sarajevo je rutinski odigralo drugo poluvrijeme, ali publika na Koševu nije uzalud sjedila, pošto je do kraja vidjela još jedan gol Hadžića, pogodio je glavom poslije ubacivanja Beloševića.

Bordo tim se ovim trijumfom pridružio najvećem rivalu Željezničaru na vrhu tabele sa 13 bodova.
Skroz dole na dnu do ovog kola bila je Zvijezda, ali ekipa iz Gradačca uspjela je u nedjelju da osvoji prve bodove, i to sva tri pobjedom od 2:0 nad Zrinjskim u Gradačcu.

Povela je Zvijezda u 38. minutu golom Savića, a sve dileme oko pobjednika otklonjene su tek dve minute prije kraja kada je fudbaler Zrinjskog Markić ubacio loptu u svoju mrežu za konačnih 2:0.