Rešetaju "gaučosi", Ameri se okliznuli

Za razliku od Evropljana, koji su tek počeli kvalifikacije za SP 2014, Južnoamerikanci odigrali sedam kola.

Rešetaju "gaučosi", Ameri se okliznuli Izvor: MONDO

Sjajno izgleda i moćno igra reprezentacija Argentine u nastavku kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje će se 2014. igrati u Brazilu. Odlično su uigrani, tehnički nadmoćni u odnosu, pa nije ni čudo što poslije sedam kola stoje na čelu tabele.

"Gaučosi" su u posljednjem meču, gostovali su u Kordobi, savladali Paragvaj (3:1) i to im je četvrti trijumf u južnoameričkim kvalifikacijama. Golove su Mesi i Di Marija i Iguain.

Kada je kolo kompletirano bilo je jasno da su samo Argentinci slavili na strani, u ostalim mečevima domaćini su bili uspješniji.

Kolumbija savladala Urugvaj (4:0). Prvi pogodak dao je ko drugi nego raspoloženi Radmel Falkao, dva puta je mrežu zatresao Gutijerez. Katastrofu Urugvaja zapečatio je Zininga.

Ekvador je ostvario minimalan trijumf protiv Bolivije (1:0), Peru je predvođen sjajnim Farfanom (dao dva gola) savladao Venecuelu (2:1)

Južnoameričke kvalifikacije za SP 2014, rezultati: Kolumbija - Urugvaj 4:0 (1:0), Ekvador - Bolivija 1:0 (0:0), Argentina - Paragvaj 3:1 (2:1), Peru - Venecuela 2:1 (0:1).

Tabela: Argentina 13, Čile i Ekvador po 12, Urugvaj 11, Kolumbija 10, Venecuela i Peru po 8, Bolivija i Paragvaj po 4.

Zanimljivo je bilo i na sjeveru američkog kontinenta, u zoni KONKAKAF (Srednja i Sjeverna Amerika), takođe su nastavljene kvalifikacije za SP 2014.

Neprijatno su iznenadili fudbaleri SAD, u Kingstonu, su poraženi su od Jamajke - 1:2!

Oduševljenje novim selektorom, njemačkim stručnjakom, Jirgenom Klinsman, kratko je trajalo, iako je nedavno ostvario istorijski uspjeh, poslije 75 godina SAD su savladale Meksiko, doduše bio je to prijateljski meč.

Kinsmanovi izabranici razočarali su protiv Jamajke. Nisu uspjeli da sačuvaju rano stečeno vođstvo, Dempsej je zatresao mrežu domaćina prije nego što je istekao prvi minut utakmice. Prošlo je samo 35 sekundi a Jamajčanin Rodolf Ostin je vratio egal. Pobjedu i bodove je domaćima donio Šelton, u 62. minutu.

To je prvi trijumf Jamajčana u dosadašnjih 19 utakmica protiv SAD.

Meksikanci nisu imali problema na Kostarici, Salsido je pogodio u 43. a Zavala u 52. minutu za maksimalan učinak na ovom gostovanju.