Crnogorski defanzivac stigao u Humsku 1 poslije četiri godine u Portugalu, piše "Sport". Crno-bijeli nisu zvanično objavili ovaj transfer.
Partizan je u finišu ljetnjeg prelaznog roka doveo ne jednog, nego dvojicu štopera!
Poslije Sretena Sretenovića iz ljubljanske Olimpije, stigao je - kao slobodan igrač - Žarko Tomašević. Dvadesetdvogodišnji Crnogorac od ljeta 2008. je bio na platnom spisku Nasionala iz Madeire.
Tomašević se, prema pisanju "Sporta", vraća u formu poslije povrede meniskusa, a ugovor sa crno-bijelima potpisao je na jednu plus dvije godine.
"Ima fenomenalan skok i zavidnu brzinu. Može da igra i lijevog beka. Mana mu je lijenost - da nije takav vjerovatno bi dogurao do Benfike", izjavio je za "Sport" Predrag Jokanović iz portugalskog drugoligaša Uniao Madeire.
On je Tomaševiću bio direktor u Nasionalu, a trener prošle sezone u Uniau, gdje ga je doveo na pozajmicu.
Novi fudbaler Partizana dva puta je nastupio za "A" selekciju Crne Gore.
(MONDO)