KUP RS: Borac korak bliže odbrani trofeja

Banjalučki Borac izborio je plasman u polufinale Kupa Republike Srpske.

KUP RS: Borac korak bliže odbrani trofeja Izvor: MONDO

Aktuelni pobjednik takmičenja je u četvrtfinalnom dvoboju savladao Jedinstvo u Žeravici rezultatom 1:2.

Ipak, nije dobro krenulo za izabranike Slobodana Starčevića jer je domaćin poveo u četvrtom minutu pogotkom Radovana Grbića.

Međutim, crveno-plavi su se brzo trgnuli i poslije samo devet minuta uspjeli da izjednače preko Ognjena Radulovića.

Za potpuni preokret i ovjeru plasmana u polufinale Kupa RS postarao se Aleksandar Subić u 25. minutu.

Malo ko je na stadionu u Žeravici mogao da pretpostavi da će to biti konačni rezultat ove jako zanimljive i uzbudljive utakmice, u kojoj je banjalučki premijerligaš ipak potvrdio ulogu favorita.

Izabranici trenera Slobodana Starčevića su napravili dobru uvertiru pred prvenstveno gostovanje u Travniku u kojem su tri boda imperativ za crveno-plave.

Osim Banjalučana, ranije su plasman među četiri tima u najmasovnijem takmičenju RS obezbijedili teslićki Proleter, bijeljinski Radnik i zvornička Drina.

Borac je najtrofejniji tim u Kupu RS sa pet osvojenih pehara.

Jedinstvo (Ž) - Borac (BL) 1:2 (1:2)

Žeravica - Stadion: Jedinstva. Gledalaca: 400. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor) 8,5. Strelci: Grbić u 4. minutu za Jedinstvo (Ž), a O. Radulović u 17. i Subić u 25. minutu za Borac. Žuti kartoni: Kasagić, Blagojević (Jedinstvo), a Dugić, Žarić, Raspudić, A. Radulović (Borac).