Stamenković spasao Zvezdu težeg poraza

Još jedno bledo izdanje Crvene zvezde u pripremnom periodu.

Stamenković spasao Zvezdu težeg poraza Izvor: MONDO

Nakon ubedljivog poraza u ponedeljak od poljskog Slaska (4:0), crveno-beli su upisali novi neuspeh, ovog puta u duelu sa Sigmom iz Olomuca - 0:2.

Oba gola na utakmici postigao je Brazilac Melinjo. Prvi udarcem sa 18 metara u sedmom minutu, a drugi sa ivice šesnaesterca pet minuta pre kraja susreta.

Pobeda češkog tima mogla je da bude još ubedljivija da su napadači Sigme iskoritili neku od četiri, pet "mrtvih" šansi. Najzaslužniji, što se crveno-belima rezultatski nije ponovio Slask, bio je golman Saša Stamenković, koji je i pored dva primljena gola definitivno bio prvo ime susreta u austrijskom Hof Bei Štradenu.

Najbliže golu Zvezda je bila u 79. minutu, kada je Milijaš pogodio prečku, odnosno u 90, kada je Blažićev udarac zautavila stativa.

Naredni kontrolni meč crveno-beli igraju za tri dana u Radencima, gde će se sastati sa Slavijom iz Sofije.