• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

PREMIJER BiH: Borcu bod na Piroti

Banjalučani upisali remi u Travniku (1:1), Željezničar se pobjedom u Trebinju (0:2) vratio na vrh tabele. Slavija deklasirala Velež u gostima (0:3).

Borac je poslije poraza u Trebinju od Leotara (2:0) i remija u Banjaluci sa Širokim Brijegom (0:0), bio vrlo blizu nastavka loše serije rezultata i u subotnjoj utakmici pretposljednjeg 14. kola jesenjeg dijela Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Međutim, "hronična neefikasnost" izabranika Slobodana Starčevića, koji su u Travniku plesali na ivici poraza pred pedesetak Lešinara, spasio je drugi žuti, odnosno crveni karton Nihada Ribića dvadesetak minuta prije kraja.

"Veziri" su poveli golom Nebojše Popovića u 55. minutu poslije solo akcije nakon koje je matirao golmana Asmira Avdukića - 1:0.

U 71. minutu, Ribić je ostavio Travnik sa desetoricom, da bi brojčanu prednost Banjalučani iskoristili četiri minuta kasnije kada je mrežu Nevresa Fejzića pogodio Vedran Kantar - 1:1 za vrijedan bod kojim je Borac napredovao za jednu poziciju na tabeli.

Aktuelni šampion, sarajevski Željezničar došao je po pobjedu na trebinjske Police kako bi ostao u trci sa Sarajevom za jesenjom titulom.

A to su i bez mnogo muke i ostvarili - 0:2. Plavi sa Grbavice su u finišu prvog dijela poveli preko Eldina Adilovića, a tačku na trijumf je već na startu drugog poluvremena stavio Semir Bekrić.

Ovom pobjedom ekipa Amara Osima stekla je dva boda prednosti ispred Sarajeva, koji u nedjelju dočekuje mostarski Zrinjski.

Slavija je takođe upisala tri gostujuća boda i to protiv Veleža (0:3). Izabranici Vlade Čapljića su slavili pogocima Dejana Raševića, Marka Perišića i Darka Aleksića u drugom dijelu utakmice u Vrapčićima, a posao im je bio dodatno olakšan u 20. minutu crvenim kartonom asa "rođenih" Samira Merzića.

Gostujuće bodove, prve ove sezone nose i fudbaleri Čelika, koji su golom Jasmina Mešanovića pobijedili fenjeraša Gradinu (0:1), a domaće minimalce vrijedne tri boda ostvario je Olimpik i Široki Brijeg.

Rezultati 14. kolo



Gradina - Čelik 0:1 (0:1)
/Mešanović 42/

Olimpik - Radnik 1:0 (1:0)
/Muharemović 43/

Velež - Slavija 0:3 (0:0)
/Rašević 47, Perišić 65, Aleksić 81/

Leotar - Željezničar 0:2 (0:1)
/Adilović 37, Bekrić 50/

Široki Brijeg - Zvijezda 1:0 (1:0)
/Roskam 43/

Travnik - Borac 1:1 (0:0)
/Popović 55 - Kantar 75/

U nedjelju

GOŠK - Rudar (13 h)
Sarajevo - Zrinjski (17 h)

Tabela: Željezničar 32, Sarajevo (-1) 30, Široki Brijeg 25, Slavija 25, Olimpik 25, Zrinjski (-1) 23, Borac 21, Leotar 21, Rudar (-1) 17, Čelik 19, Velež 14, Travnik 14, Radnik 12, Zvijezda 11, GOŠK (-1) 11, Gradina 3.

(MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC