FA KUP: Dve lude utakmice i prolaz Liverpula

Arsenal do 81. minuta gubio, a onda golovima Podolskog i Gibsa došao do preokreta. Staridž debitovao golom za Liverpul.

FA KUP: Dve lude utakmice i prolaz Liverpula Izvor: MONDO

Sjajnu utakmicu odigrali su Svonsi i Arsenal u 3. kolu FA kupa na stadionu Liberti!

Domaćin je poveo golom, koga drugog nego Španca Mičua. U toku je bio 58. minut, odnosno prošlo je samo nešto više od minuta nakon što ga je trener Mihael Laudrup poslao na teren. Bio je to Mičuov 15. pogodak ove sezone.

A tek kako ga je postigao... Poslije uspješnog skoka Nejtana Dajera lopta je došla do Mičua, on ju je jednim potezom prebacio preko Pera Mertezakera, jurnuo ka golu Arsenala, bio brži i spretniji od dvojice protivničkih igrača i oštrim udarcem po zemlji savladao Vojceha Šćešnija.

Do tog trenutka nije bilo previše uzbuđenja, ali je onda krenulo ludilo!

Video pogledajte OVDJE.

Arsenal je ređao šanse, a domaći se dobro branili. Sve do 81. minuta, kada je pogodio Lukas Podolski iz gužve koja je nastala poslije kornera. Bio je to još jedan pogodak "rezerviste" u ovom meču.

"Tobdžijama" izjednačenje nije bilo dovoljno. Samo dva minuta kasnije uslijedio je novi odličan napad, dupli pas Kirona Gibsa i Mikaela Artete, a onda fantastičan volej Gibsa pod prečku Vormovog gola!

Iako su mnogi tada pomislili da je Arsenal prošao dalje, uslijedio je šok za goste. U 87. minutu Deni Graham je precizno plasirao loptu u gornji ugao za izjednačenje. I novi meč, ali ovaj put u Londonu.

Poslije novog izjednačenja uslijedila je opšta jurnjava po terenu, još nekoliko dobrih šansi na obje strane, međutim, nije bilo novog preokreta.

Liverpul nije dozvolio iznenađenje protiv nižerazrednog Mensfilda, međutim, rezultat i nije baš ubjedljiv kao što su mnogi očekivali - 2:1. Šta više, gosti su do pobjede došli sudijskim previdom, odnosno zahvaljujući igranju rukom Luisa Suareza!

Izabranici Brendana Rodžersa dobro su počeli, golom debitanta Danijela Staridža koji je nedavno stigao iz Čelsija, u 7. minutu.

Prednost je u 59. duplirao Suarez, ali je Urugvajac poslije odbrane Alana Meriota rukom primirio loptu i potom je poslao u mrežu.

Gosti su posljednjih 10 minuta morali da strijepe za prolaz dalje, jer je Met Grin uspio da smanji na 1:2. Domaćin je hrabro igrao cijeli meč i čak 13 puta uspio da šutira u okvir gola (tri više od igrača Liverpula), međutim, izostalo je prvorazredno iznenađenje, pa je slavniji klub prošao dalje.

U trećem kolu FA kupa ostalo je još da se u ponedjeljak odigra utakmica Čeltenhem - Everton.

(MONDO, foto: Beta-AP)