SERIJA A: Loš početak godine za Juventus

Vodeći tim italijanskog prvenstva poražen od Sampdorije na svom terenu sa 2:1, iako su gosti sat vremena imali igrača manje.

SERIJA A: Loš početak godine za Juventus  Izvor: MONDO

Nije dobro počela 2013. godina za Juventus.

Tim koji je iza sebe imao četiri uzastopne pobjede u Seriji A, poražen je u nedjelju u 19. kolu od Sampdorije sa 2:1, iako su gosti gubili od 24. minuta, a od 32. igrali sa igračem manje.

Preokret klubu iz Đenove doneo je Muro Ikardi, golovima u 53. i 69. minutu, dok je strijelac za Juve bio Đovinko iz penala u 24.

Na ruku klubu iz Torina idu rezultati ostalih timova iz vrha, pošto je samo Lacio u subotu uspio da, poslije diskutabilnog penala, dođe do pobjede protiv Kaljarija.

I Fiorentina i Inter su izgubili, tako da Juventus sada pet bodova više od Lacija, ali je zadržao veliku prednost u odnosu na klubove iz Firence i Milana.

Priliku da se primakne lideru i domogne trećeg mjesta ima Napoli, koji će večeras biti domaćin Romi.

Inter je u prvom nedjeljnom meču iznenađujuće ubjedljivo poražen od Udinezea, za koji su zapažene partije imali srpski golman Željko Brkić i defanzivac Dušan Basta, asistent kod drugog gola u pobjedi od 3:0.

Fiorentina je, takođe, neprijatno iznenadila svoje navijače na početku godine, pošto je u Firenci izgubila od Peskare sa 2:0.

Razloga za slavlje i novu nadu da bi mogli da se umiješaju u trku za Ligu šampiona dobili su igrači Milana, koji su sa 2:1 bili bolji od Sijene. Radost domaćinu doneli su Krkić, golom u 67. minutu i Pazini pogotkom iz penala u 80. Poraz gostiju ublažio je Paolući tri minuta prije kraja.

Đenova je konačno prekinula negativan niz i poslije četiri utakmice osvojila sva tri boda. Za trijumf nad Bolonjom pobrinuo se dvostruki strijelac Marko Borijelo.

Napoli - Roma (20.45)

TABELA: Juventus 44, Lacio 39, Fiorentina 35, Inter 35, Napoli (-1) 34, Roma (-1) 32, Milan 30, Parma 29, Udineze 27, Katanija 26, Kjevo 24, Atalanta 22, Torino 20, Sampdorija 20, Peskara 20, Bolonja 18, Đenova 17, Kaljari 16, Palermo 15, Sijena 11.

*napomena: zbog učešća u namještanju utakmica Sijena je kažnjena oduzimanjem šest bodova, Napoliju i Atalanti oduzeta su dva, a Torinu i Sampdoriji po jedan.

(MONDO, foto: Beta/AP)