SERIJA A: Simultanka Kavanija

Urugvajac postigao het-trik za pobjedu Napolija protiv Rome (4:1) i probio se na prvo mjesto liste strijelaca.

SERIJA A: Simultanka Kavanija  Izvor: MONDO

Još jednom je urugvajski napadač potvrdio klasu.

Gotovo sam uspio je da pobijedi Romu i dovede Napoli do trećeg mjesta Serije A, a sebe do vodeće pozicije liste strijelaca.

Sa ova tri pogotka Edinsonu Kavaniju nedostaje još samo jedan do jubilarnog 100. u prvenstvu Italije. Golovi koje je postigao u 4, 48. i 70. minutu nedjeljne utakmice bili su njegov 14, 15. i 16. ove sezone, pa je El Šaravi iz Milana sa 14, ostao na drugom mjestu u trci za trofej "kapokanonjeri".

Urugvajac je bio blizu da i četvrti put savlada golmana Rome Maura Gojkočeu, ali mu je jedan pogodak bio poništen, dok iz slobodnog udarca sa 18 metara, zbog kojeg je drugi žuti karton u 74. minutu dobio Miralem Pjanić, nije bio dovoljno prezican.

Napoli je 2012. godinu završio sa četiri vezana poraza u svim takmičenjima, ali je današnjom pobjedom došao do trećeg mjesta na tabeli Serije A i sada ima sedam bodova manje od Juventusa, koji je nešto ranije izgubio od Sampdorije na svom terenu.

Da ne ispadne da je Kavani igrao sam protiv Rome, pobrinuo se Kristijan Mađo, koji je u posljednjim trenucima utakmice postavio konačnih 4:1

Roma je prethodno mogla da smanji na 2:1 u 68. minutu, ali je udarce Lamele i Pjanića sjajno odbranio De Santis, dok je Bredli gotovo nevjerovatno promašio prazan gol sa desetak metara. Već u sljedećem napadu, Kavani je bio najviši u skoku poslije kornera i udarcem glavom poslao loptu kroz noge Gojkočei za nedostižnih 3:0.

Uspjeli su gosti da smanje na 1:3, ali sa igračem manje nisu imali šansu da izbjegnu poraz pa će poslije 19. kola ostati na šestom mjestu.

NAPOLI: De Sanktis, Kampanjaro, Britos, Gamberini, Mađo, Behrami, Inler, Hamšik, Zuniga, Pandev, Kavani.

ROMA: Goikočea, Piris, Burdiso, Kastan, Balzareti, Pjanić, De Rosi, Bredli, Lamela, Destro, Toti.

/Kavani 4, 48, 70, Mađo 90 - Osvaldo 72/

TABELA: Juventus 44, Lacio 39, Napoli 37, Fiorentina 35, Inter 35, Roma 32, Milan 30, Parma 29, Udineze 27, Katanija 26, Kjevo 24, Atalanta 22, Torino 20, Sampdorija 20, Peskara 20, Bolonja 18, Đenova 17, Kaljari 16, Palermo 15, Sijena 11.

*napomena: zbog učešća u namještanju utakmica Sijena je kažnjena oduzimanjem šest bodova, Napoliju i Atalanti oduzeta su dva, a Torinu i Sampdoriji po jedan bod.

(MONDO, foto: Beta-AP)