LIGA KUP: Ivanović tragičar!

Čelsi poražen na svom terenu od Svonsija (0:2), poslije dvije greške kapitena srpske reprezentacije.

LIGA KUP: Ivanović tragičar! Izvor: MONDO

Prvi meč polufinala Liga kupa Engleske ostaće upamćen kao vjerovatno najlošiji nastup Baneta Ivanovića u dresu Čelsija.

Zvanično najbolji srpski fudbaler u 2012. godini dva puta je katastrofalno reagovao i asistirao protivnicima (Mičuu u 39. i Deniju Grejemu u 91. minutu) za konačnih 2:0 za Svonsi!

Loše veče snažnog momka iz Sremske Mitrovice počelo je krajem prvog poluvremena, kada je Džonatan de Guzman presjekao njegovu "kombinaciju" sa golmanom Rosom Turbnulom. Efikasni Španac Miču potom je imao lak posao da postigne svoj 16. gol ove sezone.

Potom je Čelsi napadao i napadao, a Svonsi na početku nadoknade vremena još jednom slavio.

U 91. minutu Ivanović je uputio pas bez gledanja ka svom golmanu, a napadač Deni Grejem ga presjekao, obišao Turnbula i postavio konačnih 0:2!

Uprkos Ivanovićevim greškama, Čelsi je još jednom dokazao da se teško nosi sa pritiskom i da je definitivno u krizi, bar kad igra na svom terenu. Prethodni meč pred svojim gledaocima izgubio je od Kvins Parka (0:1).

Čim se sudija Li Mejson posljednji put oglasio srpski štoper besno je među prvima otrčao u svlačionicu, spuštene glave.

Ekipa Rafe Beniteza popravila bi utisak da je u posljednjim trenucima priznat sumnjivo poništen gol senegalskog napadača. Sudija je svirao ofsajd, iako je veliko pitanje da li je Demba Ba bio bliži Gerhardu Tremelu od njegovih saigrača.

Revanš polufinala Liga kupa zakazan je za 23. januar.