KUP KRALJA: Vilja "rekao" da ostaje

Barselona sa kombinovanim timom bez problema do četvrtfinala Kupa kralja. Po dva gola Vilje i Aleksisa Sančesa.

KUP KRALJA: Vilja "rekao" da ostaje  Izvor: MONDO

Prije nekoliko dana britanski mediji su plasirali priču da je Arsenal "bacio oko" na Davida Vilju, koji je u Barseloni rezerva i da će pokušati da ga dovede u London.

Odmah se oglasio predsjednik Barse Sandro Rosel rekavši da Vilja nije na prodaju i da je potreban timu.

I David Vilja je rekao to isto, u četvrtak uveče, samo ne verbalno, već na terenu.

Postigao je dva od pet golova Barselone protiv Kordobe u revanš meču osmine finala Kupa Kralja. U razmaku od desetak minuta (od 17. do 26.) Barselona je vodila 3:0. Vodeći gol postigao je Tijago Alkantara, potom dva Vilja, a do kraja meča i Aleksis Sančes se dva puta upisao u rubriku strelci. Dakle, "petarda" Barse.

I poslije prve utakmice, koju je Barselona dobila 2:0 bilo je jasno ko ide u četvrtfinale, pa je stručni štab malo izmešao tim. Vlasnik Zlatne lopte ili Lionel Mesi nije bio na terenu. Odmarao je na klupi.

U četvrtfinale se plasirao i Atletiko Madrid koji je u četvrtak uveče odigrao 0:0 protiv Hetafea u gostima, iako je pun sat imao igrača više. Ipak, pobjeda od 3:0 u prvom meču bila je više nego dovoljna za prolaz.

Betis je u prvom meču, u gostima protiv Las Palmasa, odigrao 1:1. U revanšu, dugo je na semaforu stajalo 0:0, čak je Las Palmas imao više prilika, ali kamen sa srca navijačima Betisa sklonio je Ruben Kastro golom u 85. minutu.

Među osam najboljih u Kupu kralja su Barselona, Atletiko Madrid, Betis, Malaga, Valensija, Sevilja, Saragosa i Real Madrid.