Mančester junajted na svom terenu pobijedio "žilavi" Sautempton i opet pobjegao Sitiju na sedam bodova prednosti.

PREMIJER: Runi pogađao, De Hea čuvao  Izvor: MONDO

Mančester junajted poslije 24. kola opet bježi sedam bodova gradskom rivalu, šampionu Engleske.

Za to su najzaslužnija dva igrača Aleksa Fergusona. Jedan je Vejn Runi, koji je u prvih pola sata iskoristio asistencije Šinđija Kagave i Patrisa Evre, pretvorivši ih u golove protiv Sautemptona.

Drugi je David De Hea, španski čuvar mreže koji je u uzbudljivom finišu spektakularnom paradom spriječio Rikija Lamberta da izjednači. Gosti su na Old Trafordu vodili od trećeg minuta, golom Džeja Rodrigeza.

Veliku šansu da izjednači i šokira posjetioce "Teatra snova" propustio je i Morgan Šnejderlin, jakim i "za dlaku" previsokim udarcem u završnoj fazi utakmice.

Međutim, do kraja nije bilo promjene rezultata, pa su "đavoli", sa Nemanjom Vidićem u zadnjoj liniji, uspjeli da osvoje važna tri boda pred nastavak borbe za povratak titule u svoju vitrinu.

Derbi kola odigran je u Londonu, gdje je Arsenal protiv Liverpula pokazao i slabost i karakter.

Prelako su "tobdžije" dozvolile gostima da u uvodu meča postignu gol (Luis Suarez na asistenciju Džordana Hendersona), pa i da im u 60. minutu asistent kod prvog pogotka i lično ubaci loptu u mrežu.

Međutim, utisak su popravili Olivije Žiru i Teo Volkot, izjednačivši rezultat na konačnih 2:2.

Najuzbudljivije je bilo na Madejski stadionu, gdje su se sastali Reding i Čelsi. Gosti su pogocima Huana Mate i Frenka Lamparda vodili 2:0 do tri minuta prije kraja, a onda je na scenu stupio Adam Le Fondre.

Bivši fudbaler Roterama, plaćen 300.000 funti, postigao je dva pogotka do posljednjeg zvižduka sudije Marka Halslija i "ukrao šou" "plavcima". Za gostujući tim cijeli meč je odigrao kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović.

Fudbaleri Redinga pobjegli su osvojenim bodom iz zone ispadanja, a uspjeh su proslavili kao da su osvojili titulu šampiona.

Imali su pravo na to.

"Možda niste predvidjeli takav ishod, ali već smo čini slične stvari na svom stadionu. Ako imate Adama Le Fondrea u svom klubu, uvijek imate priliku. Vjerovali smo, strijemili ka uspjehu i izborili se za to", rekao je poslije meča trener Redinga Brajan Mekdermot.