BUNDES: Đurđić strijelac i asistent!

Novopečeni reprezentativac Srbije Nikola Đurđić najzaslužniji za pobjedu posljednjeplasiranog Grojter Firta protiv Šalkea u gostima - 1:2.

BUNDES: Đurđić strijelac i asistent!  Izvor: MONDO

Pričao je u subotu popodne selektor Srbije Siniša Mihajlović kako nije siguran da li će se Nikola Đurđić snaći u posljednjeplasiranom timu njemačkog prvenstva, a 26-godišnji napadač mu je samo nekoliko sati kasnije odgovorio na najbolji mogući način da hoće.

Asistencija Feliksu Klausu u 52. minutu i gol u sudijskoj nadoknadi donijeli su Grojter Firtu veoma važnu pobjedu u borbi za osptanak, iako je Šalke vodio od 47. minuta golom Brazilca Bastosa, novajlije iz Liona.

Đurđić je, za razliku od svog debitantskog nastupa u Grojter Firtu, sada cio meč proveo na terenu.

Njegovom klubu, međutim, ne idu u korist rezultati koje su u 20. kolu ostvarili konkurenti u borbi za opstanak, pošto je Hofenhajm pobijedio Frajburg 2:1, dok je Augzburg osvojio bod na gostovanju kod Volfsburga (1:1).

U subotu je sjajnu seriju nastavio hrvatski napadač Mario Mandžukić, koji je postigao četvrti i peti gol u trećoj uzastopnoj utakmici Bundeslige ove godine. Sa nova dva pogotka doprinio je pobjedi Bajerna protiv Majnca u gostima - 0:3.

Bavarci su dodatno povećali prednost u odnosu na Bajer Leverkuzen i Borusiju Dortmund, pa u nedelju "opušteno" mogu da gledaju duel drugoplasirane i trećeplasirane ekipe.