PREMIJER: Sisoko srušio Čelsi

Novi fudbaler Njukasla sa dva gola donio pobjedu svom timu protiv trećeplasiranog Čelsija (3:2).

PREMIJER: Sisoko srušio Čelsi  Izvor: MONDO

Reprezentativac Francuske Musa Sisoko, koji je ove zime iz Tuluza došao u Njukasl, postigao je gol u sudijskoj nadoknadi za pobjedu Njukasla protiv Čelsija u 25. kolu Premijer lige.

Prethodno je pogodio u 68. minutu, a njegov saigrač Jonas Gutierez u 41. Strijelci za Čelsi bili su Frenk Lampard u 55. i Huan Mata u 61. minutu.

Njukaslu će ova tri boda biti od ogromnog značaja u borbi za opstanak, dok Čelsi nije pobijedio u drugoj uzastopnoj utakmici Premijer lige, prethodno je igrao neriješeno sa Redingom, pa će na Stamford Bridžu u slučaju pobjede Mančester junajteda nad Fulamom, vjerovatni moći da se oproste od snova o novoj tituli.

Dodatan problem za Čelsi mogla bi da predstavlja povreda Dembe Baa, koji je u duelu sa doskorašnjim saigračem Fabrisiom Koloćinijem polomio nos, pa je morao da izađe iz igre u 42. minutu.

Arsenal je poslije mnogo muka i promašenih prilika uspio da dođe do pobjede protiv Stouka na svom terenu, a strijelac jedinog gola bio je Lukas Podolski u 78. minutu iz slobodnog udarca, uz dosta sreće pošto je lopta na putu ka golu zakačila jednog protivničkog igrača i promijenila pravac.

Petoplasirani Everton je remizirao i treći put u posljednjih pet utakmica engleskog prvenstva, a najveće zasluge za izbjegnut poraz na Gudison parku od gostujuće Aston Vile ima Maruan Felaini, koji je u trećem minutu nadoknade, svojim drugim golom u meču, donio bod klubu iz Liverpula.

Posljednjeplasirani Kvins Park Rendžers je ponovo razočarao svoje navijače, odigravši samo 0:0 sa Noričem. A imali su domaćini priliku da pobijede, ali Adel Tarabt u 56. minutu nije iskoristio penal.