SERIJA A: Juve ne da prvo mjesto

Fudbaleri Juventusa već u prvom poluvremenu došli do nedostižne prednosti protiv Kjeva i pobjedom u gostima ponovo izbili na čelo Serije A.

SERIJA A: Juve ne da prvo mjesto  Izvor: MONDO

Napoli je poslije pobjede u južnjačkom derbiju sa Katanijom prenoćio na diobi prvog mjesta zajedno sa Juventusom, ali je klub iz Torina u nedelju odgovorio savladavši Kjevo u gostima sa 2:0.

Vodeći pogodak za goste postigao je Alesandro Matri odličnim volej udarcem poslije dodavanja Artura Vidala već u 10. minutu. Prednost je duplirao Stefan Lihštejner u 42. na hladnokrvno proigravanje petom Sebastijana Đovinka.

Po povratku sa odmora domaćin je zaigrao bolje i angažovanije, stvorio je nekoliko prilika, ali osim pogotka Sirila Terua u 52. minutu "leteći magarci" nisu mogli više.

Pogledajte video

Naredno kolo donijeće velika iskušenja i za dvije prvoplasirane ekipe u prvenstvu Italije. Juventus će ugostiti Fiorentinu, dok Napoli ide u goste trećeplasiranom Laciju.

Do tada, preostalo je da se odigraju ostale utakmice 23. kola...

/Toti 35', Markinjo 93' - Naingolan 3', Goikoičea 46', Sau 53', Pisano 71'/

TABELA: Juventus (+1) 52, Napoli (+1) 49, Lacio 43, Inter 40, Milan 37, Fiorentina 36, Katanija (+1) 35, Roma (+1) 34, Udineze 33, Parma 31, Torino (+1) 28, Kjevo (+1) 28, Sampdorija (+1) 25, Kaljari (+1) 24, Atalanta 23, Bolonja 22, Peskara 20, Đenova 18, Palermo 17, Sijena 14.

*napomena: zbog učešća u nameštanju utakmica Sijena je kažnjena oduzimanjem šest bodova pre starta prvenstva, Atalanti su oduzeta dva, a Torinu i Sampdoriji po jedan bod.

(MONDO, foto: Beta/AP)