BUNDES: Šampionska forma Dortmunda

U zanimljivoj derbi utakmici treći je pobijedio na stadionu drugog i zauzeo njegovo mjesto na tabeli: Leverkuzen - Dortmund 2:3.

BUNDES: Šampionska forma Dortmunda Izvor: MONDO

Šampionska forma Borusije Dortmund.

Ali, izgleda prekasno...

Zvanični prvaci Njemačke zabilježili su i četvrtu uzastopnu pobjedu u Bundesligi, ali se teško može reći da su se vratili u trku za titulu prvaka s obzirom na to da im je Bajern Minhen žestoko pobjegao jesenas, kao i da taj tim ne posustaje ni u drugom dijelu prvenstva.

Ako je za utjehu, Dortmund se vratio na drugo mjesto i to u direktnom okršaju sa "smijenjenim" Bajerom iz Leverkuzena. Poslije 2:3 (0:2) na "Baj Areni" sada je Dortmund drugi, a Leverkuzen treći.

Samo devet minuta bilo je potrebno gostima da dođu do 0:2. Marko Rojs postigao je pogodak već u 3. minutu i to je njegov deseti gol ove sezone za 1:0 u korist svog tima. Šest minuta kasnije, jedan od dvojice Poljaka u žuto-crnom, Jakub Blaščikovski bio je siguran izvođač najstrože kazne i domaćin je već bio u zaostatku dva gola.

Ali, Lever nije namjeravao da se preda.

Bajer je promašio nekoliko odličnih prilika prije nego što je defanzivac Štefan Rajnarc prvi put u karijeri postigao je dva dva pogotka na jednoj utakmici i to za svega četiri minuta igre u drugom poluvremenu. Ali...

...samo 120 sekundi kasnije - 2:3!

Drugi Poljak Robert Levandovski natrčao je na jednu "ničiju" loptu poslije konfuzne reakcije odbrane domaćih i pogodio praznu mrežu za novo vođstvo svog tima, koje momci Jirgena Klopa nisu prokockali.

Blaščikovski i Levandovski su kao strijelci ili asistenti učestvovali u posljednjih osam pogodaka Dortmunda u Bundesligi, a u seriji koja je počela pred Novu godinu, savladani su Hofenhajm (1:3), Verder (0:5), Nirnberg (3:0) i sada Bajer, a Dortmund naredne dvije utakmice igra kod kuće, protiv Hamburga i Ajntrahta.

Da će Dortmund pobijediti, kojeg je prvi put kao kapiten predvodio Mats Humels, moglo je da se nasluti kada je ulogu startera dobio inače rezervni golman Mičel Langerak. I sedmi put kada je standardna zamjena Romana Vajdenfelera bila među stativama - ekipa je zabilježila pobjedu!