PRIPREME: Željo remizirao sa Pomorcem

Fudbaleri Željezinčara su u drugom meču na turniru u Rovinju odigrali neriješeno 1:1 (0:0) sa hrvatskim drugoligašem Pomorcem iz Kostrene.

PRIPREME: Željo remizirao sa Pomorcem Izvor: MONDO

Nakon poraza u prvoj utakmici turnira od Istre 1961 (2:1), plavi su remizirali protiv Pomorca (1:1).

Prvo poluvrijeme je u potpunosti pripalo aktuelnom prvaku Bosne i Hercegovine, Željo je dva puta pogodio stativu, prvo Eldin Adilović na asistenciju Vernesa Selimovića a zatim i Denijal Brković. Dva puta je zaprijetio i Semir Kerla.

U drugom dijelu tempo utakmice je znatno opao, Pomorac je bio nešto agilniji. Prvu veliku priliku drugoligaš iz Hrvatske je propustio nakon jedanaesterca koji u gol nije pretvorio Dunković. U 76. minuti Pomorac je poveo nakon gola Mance, da bi u posljednjim sekundama Dejan Obućina na asistenciju Brkovića postavio konačnih 1:1, i tako Želji donio prvi bod na turniru.

Josip Kvesić, Muamer Svraka, Marijan Antolović i Samir Bekrić nisu nastupali u ovom duelu.

Sljedeću utakmicu turnira Željezničar igra u četvrtak u 15 časova protiv mađarskog Kečkemetija.

ŽELJEZNIČAR: Bukvić, Jošida, Ćutuk, Bogičević, Kerla, Tomić, Jamak, Selimović, Smajić, Adilović, Brković. Još su igrali: Stanić, B. Čolić, Obućina, E. Čolić, Ramić

(MONDO, foto: FK Željezničar)