PRIPREME: Zvezda pobijedila i "crvenila"

Crveno-bijeli savladali austrijski Rid 3:0 u prvoj utakmici druge faze priprema u Antaliji, uz dva isključenja.

PRIPREME: Zvezda pobijedila i "crvenila"  Izvor: MONDO

Izabranici trenera Aleksandra Jankovića tokom prvog boravka u Turskoj ove zime upisali su tri pobjede u tri meča. U istom ritmu nastavili su i po povratku u Antaliju, uprkos problemima koji se dešavaju u Beogradu.

Sa ubjedljivih 3:0 Crvena zvezda je u petak pobijedila Rid, petoplasirani tim austrijskog prvenstva.

Strijelci su bili su Luka Milunović u 13, Luka Milivojević u 40. i Nenad Milijaš u 83. minutu.

Sva tri gola postignuta su iz prekida i kod sva tri učestvovao je Milijaš! Iskusni vezista je prvo asistirao mlađim saigračima, a potom i sam pogodio iz indirektnog udarca u petercu Rida, pošto je golman Šober uhvatio loptu u ruke poslije dodavanja saigrača.

Po pisanju "Mozzartsporta", Milijaš je u ovom meču bio posebno motivisan pošto su ga gledali čelnici kineskog Hangžu Grintauna, koji su navodno zainteresovni za kupovinu 29-godišnjeg igrača sredine terena i kapitena Zvezde u proljećnom dijelu sezone.

Uprkos dobroj igri svoje ekipe, Aleksandar Janković ne može da bude potpuno zadovoljan jer su crveno-bijeli u ovom meču dobili čak dva crvena kartona.

Prvo je isključen golman Aleksandar Kirovski u 29. minutu, zbog prekršaja nad protivničkim igračem van kaznenog prostora, a potom i štoper Uroš Spajić, koji je ušao u igru početkom drugog poluvremena, ali je zbog drugog žutog kartona morao da napusti igru šest minuta prije kraja.

Podsjetimo, Kirovskom je ovo drugi crveni karton u kratkom periodu i to na sličan način. Mladi golman bio je isključen i u utakmici Kupa Srbije, protiv Hajduka u Kuli. Srećom po njega, ovog petka nije se igrala takmičarska utakmica.

Narednu provjeru crveno-bijeli će imati već sutra, protiv Lokomotive iz Tbilisija.

CRVENA ZVEZDA: Kirovski (29. Vesić) - Mladenović, Pantić ( 46. Spajić), Petković, Mikić - Milivojević, Milijaš, Lazović, Savićević, Milunović (82. Ožegović) - Mudrinski.

(MONDO, foto: MN Press)