Babalj pogodio!

Eli Babalj, nikad dokazano pojačanje Crvene zvezde, postigao je prvi takmičarski gol po povratku u Australiju, odnosno Melburn Hart.

Babalj pogodio!  Izvor: MONDO

U pobjedi nad Pert Glorijem (2:0), "dvometraš" je izbliza zakucao loptu u mrežu u 57. minutu za konačan rezultat, a dvadeset minuta kasnije zamenjen je. Babalju je to treći nastup za Melburn od kada je sredinom januara napustio crveno-bijele iz više razloga.

U prethodna dva kola, Melburn je sa Babaljem gubio utakmice od Sidneja i gradskog rivala Viktorija.

Babalj je, poslije šest mjeseci sjedenja na tribinama i klupi u Crvenoj zvezdi, praktično vraćen Melburnu, jer nova Uprava nije željela (ili mogla) da nastavi sa isplatama rata na ime obeštećenja australijskom klubu, a ugovor je bio takav da je Melburn imao (i iskoristio) pravo da povuče centarfora nazad ukoliko svaka naredna uplata ne legne na vrijeme.

Za oko 125.000 evra, koliko je ljetos plaćen Melburnu, Babalj je u Crvenoj zvezdi odigrao osam utakmica u svim takmičenjima i postigao jedan gol u pobjedi nad Smederevom od 3:1, ušavši sa klupe u 83. minutu.

Njegovu polusezonu u crveno-bijelom obilježila je duga adaptacija na sistem rata, velike upale mišića tokom ljetnog pripremnog perioda, a potom i nezadovoljstvo statusom u timu, koje je kulminiralo fizičkim sukobom sa Natanijelom Asamoom tokom jednog treninga, zbog čega su obojica kažnjeni.

Melburn je treći u "A ligi" Australije, sa šest bodova zaostatka za Sentral Koustom.