PRIMERA: Ništa novo, "tika-taka" i Mesi

Barselona - Hetafe 6:1, u 23. kolu Primere. Mesi stigao do broja 35, a Katalonci do 78 golova u španskom prvenstvu.

PRIMERA: Ništa novo, "tika-taka" i Mesi  Izvor: MONDO

U Primeri ništa novo, još jedna pobjeda Barselone. Ovaj put protiv Hetafea na Nou Kampu - 6:1 (2:0).

Laka i ubjedljiva, kao i većina prethodnih ove sezone - lopta ide od noge do noge, kruži isključivo oko kaznenog prostor Barsinog rivala i s vremena na vrijeme neko od zvijezda Blaugrane postigne pogodak. Najčešće taj zadatak završi Lionel Mesi, ali znaju i drugi.

Zanimljivo, protiv Hetafea šest golova i šest strijelaca.

Katalonce, očigledno, ništa ne može da zadrži u pohodu ka 22. tituli šampiona.

Uprkos Barsinom nedavnom porazu od Real Sosijedada u San Sebastijanu, madridskom remiju u Kupu Kralja protiv najvećeg rivala i bodu sa Mestaje u prošlom kolu, Hetafeu u 23. kolu nisu davane nikakve šanse.

Na papiru je sve bilo riješeno i prije nego što je utakmica počela, a na djelu poslije 13 minuta igre. Aleksis Sančez načeo je goste u šestom minutu, dok je Mesi, 35. pogotkom ove sezone u Primeri, sedam minuta kasnije otklonio sve dileme.

Mrežu gostiju u drugom poluvremenu napunili su David Vilja, Kristijan Teljo, Andres Inijesta i Đerar Pike.

U duhu tradicije posljednjih sedam utakmica, Katalonci su opet primili gol. Upravo taj podatak može da brine Tita Viljanovu, jer je njegov tim u odbrani popustio čak 11 puta na osam uzastopnih utakmica. Ali, ni to nije za pretjeranu brigu, Barsa skoro uvijek postigne gol više.

Hetafe je u finišu smanjio na 1:4 preko Alvara.