Zvezda hrabra pred najjačim timom Šahtjora

Crveno-bijeli u posljednjoj provjeri u Antaliji remizirali sa učesnikom osmine finala Lige šampiona - 0:0. Oba tima u finišu mogla do pobjede.

Zvezda hrabra pred najjačim timom Šahtjora Izvor: MONDO

Najjači tim Crvene zvezde - Najjači tim učesnika osmine finala Lige šampiona: 0:0.

Crveno-bijeli dobro su se držali tokom cijelog meča i u posljednjim minutima propustili priliku i da postignu gol za pobjedu!

Darko Lazović centrirao je u kazneni prostor Ukrajinaca, a golman Šahtjora u posljednjem trenutku skinuo loptu sa glave Ognjena Mudrinskog!

Već u sljedećem napadu i "rudari" su se držali za glavu. Adrijano je pogodio stativu, a na odbijenu loptu natrčao Henrik Mhitarijan i promašio nebranjenu mrežu!

Ukrajincima su u prvom poluvremenu poništena dva gola - u 6. i 29. minutu, zbog ofsajda u kojima se našao upravo Mhitarijan.

Isti igrač priredio je najveće iskušenje Bobanu Bajkoviću i u prvom dijelu. Šutirao je iz prve u 41. minutu ka golu Beograđana, sa 16 metara, ali je Zvezdin čuvar mreže pratio cijelu akciju i na mjestu dočekao loptu.

Šahtjor je u 48. minutu mogao da povede i iz penala. Uroš Spajić srušio je protivničkog napadača poslije dubinske lopte, a Bajković spretno zaustavio udarac Daglasa Košte sa "kreča". Uhvatio je živu loptu i dokazao da je i dalje neprikosnoveni "broj jedan" crveno-bijelih.

Ekipa Aleksandra Jankovića imala je šansu utakmice u 82. minutu.

Darko Lazović i Vukan Savićević razmenili su pasove, mlađi vezista je centrirao i poslao loptu u peterac, gdje je dočekao Ognjen Mudrinski i iz izgledne situacije je poslao pored gola.

Beograđani su meč počeli u formaciji 4-1-4-1, a u 60. minutu su, ulaskom Savićevića umjesto Garida, zaigrali ofanzivnije 4-2-3-1.

Crveno-bijelima je okršaj sa ukrajinskim timom bio ujedno i najjača provjera tokom zimskih priprema u Antaliji. Već u četvrtak će se uputiti ka Beogradu, gdje će raditi do početka drugog dijela Jelen Superlige.

Na startu proljećnog dijela sezone odmjeriće snagu sa Javorom na svom stadionu, 27. februara.

ZVEZDA: Bajković - Mikić, Spajić, Pantić, Petković – Garido, Milivojević, Milijaš – Lazović, Kasalica – Mudrinski.

ŠAHTJOR: Kanibolicki – Srna, Kučer, Rakicki, Rac – Hubšman, Fernandinjo, Košta, Mhitarian, Tešeira - Adrijano.

(MONDO, foto: crvenazvezdafk.com)