BUNDES: Moć iz Bavarske

Bajern u 23. kolu Bundeslige pobijedio Verder 6:1, Hanover bolji od Volfzburga 5:1. Derbi začelja Augzburgu.

BUNDES: Moć iz Bavarske  Izvor: MONDO

Mašinerija Jupa Hejnkesa nastavlja teror u Bundesligi.

Teško gostovanje Arsenalu u Ligi šampiona nimalo nije umorilo moćni Bajern. Bavarci su samo četiri dana poslije pobjede u Londonu (3:2), deklasirali na Alinac areni Verder - 6:1.

Najtrofejniji klub Njemačke upisao je trinaestu uzastopnu pobjedu (računajući i prijateljske utakmice na zimskim pripremama). Posljednji poraz doživio je krajem oktobra od Bajera iz Leverkuzena u Minhenu (1:2). Zanimljivo da je Bajern od 28. oktobra odigrao 25 utakmica i samo četiri puta igrao neriješeno.

Ipak, Verder je uspio da savlada Manuela Nojera, što nijednom od posljednjih pet rivala Bejerna u Bundesligi nije pošlo za rukom. Mladi Belgijanac Kevin de Brujne postigao je počasni pogodak za ekipu sa Vezera.

Seriju domaćih otvorio je Arjen Roben u 25. minutu. Holanđanin je, pošto se upisao u strijelce, uspio da namjesti i gol Haviju Martinezu. Tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme. Poslije samo četiri minuta igre u nastavku meča, pomoć Bajernu stigla je i sa druge strane, jer je Gebre Selasije uspio da zatrese sopstvenu mrežu.

Već u 51. minutu Mario Gomez postiže četvriti gol za Bavarce. Činilo se da je Bajern tu i stao, ali nije bilo tako. Verder je smanjio minus, ali su u finišu utakmice Riberi prvim i Gomez drugim pogotkom zaokružili sjajno popodne "crvenih".

Bajern je imao i pomoć sudija. Sebastijan Prodl je pred kraj prvog poluvremena neopravdano dobio crveni karton. Aleksandar Ignjovski odigrao je svih 90 minuta.

I Hanover je bio vrlo ubjedljiv.

HSV je na sjever Njemačke ispraćen sa pet komada - 5:1. Sve što su gosti uspjeli da urade na AWD areni je da izjednače u 13. minutu preko Rafaela van der Varta. Mame Diuf, Šabloč Hušti, Mohamed Abdulae i Didije Ja Konan su rešetali mrežu Hamburgera.

Reprezentativac Obale Slonovače bio je dvostruki strijelac.

HSV je i dalje ispred Hanovera, ali sada ima samo bod više.

Pobjednika nije bilo u Štutgartu, gdje je gostovao Nirnberg, dok je u Majncu odolio Volfsburg. U derbiju začelja Aguzburg je kod kuće pobijedio Hofenhajm - 2:1.