Neprofesionalan, vulgaran i potez za svaku osudu od strane Nikole Petkovića...

Dok su se fudbaleri Crvene zvezde, kao i navijači crveno-bijelih, radovali izjednačenju u neprijatnoj utakmici sa Javorom, a to je kasnije dovelo i do potpunog preokrata i pobjede od 2:1, jedan fudbaler Zvezde nije se radovao.

Ili se "radovao" na veoma čudan i nepristojan način.

Nikola Petković, koji je zimus postao prvi fudbaler koji je tri puta došao u Crvenu zvezdu, poslije debitantnskog gola Vukana Savićeva u 58. minutu, umjesto da se raduje, okrenuo se prema zapadnoj tribini i pokazao navijačima kluba za koji igra...

...SREDNJI PRST OBJE RUKE!?

Ovaj detalj uhvatile su spretne ruke fotoreportera "Sportskog žurnal" Nenada Negovanovića.

Petković je zimus vraćen da unese sigurnost u zadnju liniju, smirenost, iskustvo, da bude primjer mlađima, hvalio ga je i trener Aleksandar Janković, hvalio ga je i sportski direktor Zoran Stojadinović, a Petković? Kao jedan od najiskusnijih na terenu jedini nije podnio zvižduke tradicionalno nervozne i nezadovoljne zapadne tribine, kojoj decenijama unazad prvoj popušta strpljenje.

Protiv Javora, prvi zvižduci sa Zapada stigli su već u 42. minutu, ponovljeni na poluvremenu, a bili još jači poslije 0:1.

Sve to znao je i ranije, a morao je da zna i ove večeri Nikola Petković. Ponio se u najmanju ruku neprofesionalno, vulgarno...

(MONDO, foto: Sportski žurnal/Nenad Negovanović)