LE: Tores "proradio", samo Matić igrao

Čelsi i Benfika odradili veliki posao u duelima sa Rubinom, odnosno Njukaslom. Totenhem izbjegao poraz od Bazela.Fenerbahče nanio prvi poraz Laciju.

LE: Tores "proradio", samo Matić igrao  Izvor: MONDO

U prvim četvrtfinalnim duelima Čelsi je u Londonu pobijedio Rubin 3:1, istim rezultatom Benfika je u Lisabonu savladala Njukasl, dok je Fenerbahče iskoristio igrača više od 47. minuta i sa dva gola u finišu nanio prvi poraz Laciju ove sezone u Ligi Evrope. Totenhem i Bazel igrali su 2:2 na Vajt Hart Lejnu, a gosti su bili mnogo bliži pobjedi.

Od trojice fudbalera iz Srbije na terenu je bio jedino Nemanja Matić. On je odigrao cijeli meč za Benfiku. Branislav Ivanović je bio među rezervama Čelsija, ali nije ulazio u igru, a Miloša Krasića nije bilo među 18 igrača Fenerbahčea. Bivši reprezentativac Srbije već dugo je van planova trenera Ajkuta Kočomana.

U posljednjim minutima utakmice u Londonu povrijedio se Geret Bejl, koji je na nosilima, sa bandažiranom lijevom nogom, napustio teren. Čini se da je u pitanju ozbiljna povreda najboljeg igrača Totenhema.