PREMIJER: Neuspješna subota za domaćine

Reding, Norič, Stouk i VBA nisu uspjeli da pobijede na svojim stadionima. Sautempton, Aston Vila i Arsenal odnijeli cijeli.

PREMIJER: Neuspješna subota za domaćine  Izvor: MONDO

Zanimljivi raspleti prvih mečeva 32. kola Premijer lige. Domaćini bez pobjede u četiri utakmice.

Sautempton je u gostima savladao Reding (2:0) i najverovatnije ga "osudio" na ekspresni povratak u Čempionšip.

Za razliku od prvog, koji je potrajao dve sezone (2006-2008), ovaj Redingov boravak u Premijer ligi biće okončan u najkraćem mogućem roku.

Prošlosezonski prvak Čempionšipa u subotu je kao domaćin izgubio od Sautemptona (ukupno sedmi poraz zaredom) i poslije 32. kola će ostati posljednji na tabeli Premijer lige sa svega 23 boda.

Kako Vigan na 17. poziciji ima sedam bodova više i dva meča manje, prilično je jasno da Reding više nema šta da traži u borbi za opstanak.

Strelci za goste, koji su u prethodna dva kola savladali Liverpul i Čelsi, bili su Džej Rodrigez u 34. i Adam Lalana u 72. minutu. "Sveci" (37 bodova) su se serijom pobjeda probili u sredinu tabele i pod vođstvom argentinskog trenera Maurisija Poketina postali "hit" prolećnog dela sezone.

Sautempton je takođe ušao u Premijer ligu prošle godine, kao drugoplasirani u Čempionšipu, iza Redinga.

Arsenal je pobijedio Vest Bromvič Albion 2:1, Aston Vila je bila bolja od Stouka 3:1, a Norič i Svonsi igrali su 2:2.

Dvostruki strelac za "tobdžije" bio je Tomaš Rosicki, u 20. i 50. minutu. Čeh je prethodno pogodio u Premijer ligi prošle sezone, u februaru 2012, kada je Arsenal pobijedio Totenhem 5:2. Od tada je prošlo 65 utakmica, doduše, ove sezone mu je ovo tek peti meč u prvenstvu Engleske, drugi u startnoj postavi.

Arsenal je od 70. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Pera Metezakera, koji je u kaznenom prostoru crveno-bijelih faulirao Šejna Longa. Uspeli su domaći da smanje na 1:2 poslije dosuđenog penala, ali ne i da izbjegnu poraz. Precizan sa bijele tačke bio je Džejms Morison.

Aston Vila je rano povela u Stouku, pogotkom Gabriela Agbonlahora u 9. minutu, ali je do pobjede došla tek u finišu utakmice.

Domaćin je izjednačio u 80. minutu golom Majkla Najtlija, ali su Metju Loton u 87. i Kristijan Benteke u prvom minutu nadoknade donijeli Vili tri boda vrijedna bijega iz zone ispadanja.

Jedini domaćin koji je došao do boda ove subote bio je Norič, pošto je odigrao 2:2 sa Svonsijem.

Timovi iz srednjeg dijela tabele smenjivali su se u vođstvu, a gosti su imali priliku i da pobijede. Ipak, najbolji strelac tima ove sezone, Španac Miću, nije bio precizan. Ostao je na 17 ligaških golova, pošto je prethodno pogodio u 35. minutu.

Preokret su režirali Robert Snodgras u 40. i Majkl Tarner u 60. minutu, a bod Svonsiju obezbijedio je Luk Mur 15 minuta prije kraja.