PRIMERA: Volej Iguaina "otvorio" Levante

Real Madrid bez mnogo muke savladao Levante 5:1. Kaka, iako izuzetno raspoložen u prvom poluvremenu, zamijenjen u 57. minutu.

PRIMERA: Volej Iguaina "otvorio" Levante Izvor: MONDO

Žoze Murinjo odlučio je da u 30. kolu odmori neke standardne prvotimce, pa je utakmicu sa Levanteom, između ostalih, Kristijano Ronaldo počeo na klupi za rezerve. To, međutim, nije smetalo najboljem strijelcu ekipe da postigne 29. prvenstveni pogodak ove sezone.

Dvostruki strijelac za Real bio je Mesut Ozil, koji je takođe ušao sa klupe. Reprezentativac Njemačke pogodađao je u finišu utakmice, prvo u 87, a onda u 90. minutu.

Prije njih pogodili su izuzetno raspoloženi Kaka, koji je i pored dobre igre u prvom dijelu utakmice zamijenjen u 57. minutu, i Gonzalo Iguain. Argentinac je za vodeći gol Madriđana u 36. minutu izveo pravu majstoriju!

Iz voleja, u padu, zakucao je loptu u mrežu poslije centaršuta Ćabija Alonsa. Pogledajte:

Kaka se u strijelce upisao iz penala (39. minut), koji je upravo on iznudio kada je u ruku pogodio Kristijana Lela.

Bio je to peti put da Brazilac šutira penal u dresu Reala i svaki put je bio precizan.

Madriđani su ovom pobjedom nastavili niz bez poraza na svom terenu u svim takmičenjim, koji traje više od godinu dana. Posljednji put izgubili su na Santjago Bernabeu 18. januara 2012, od Barselone u Kupu kralja.

U duelu četvrtoplasiranog i petoplasiranog tima Real Sosijedad je bio ubjedljiv protiv Malage - 4:2. Gosti su se očigledno istrošili u prvom četvrtfinalnom duelu Lige šampiona sa Borusijom Dortmund, u kojem su na La Rosaledi igrali 0:0.

Malagi u utorak predstoji revanš u Njemačkoj, pa je sigurnio i to uticalo na izdanje protiv Sosijedada, kao i činjenica da su plavo-bijeli suspendovani iz međunarodnih takmičenja za narednu sezonu. Klub se žalio na tu odluku UEFA i konačna odluka biće poznata u junu, ali očigledno su igrači Real Sosijedada ove subote imali veći motiv da zadrže četvrtu poziciju, koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Prvi pogodak u meču postigao je Karlos Vela u 20. minutu, što je bio 3.000. pogodak kluba iz San Sebastijana u Primeri.

Poslije njega mrežu su zatresli još De La Bela (24), Griezman (30) i Martinez (51). Strelci za goste bili su Morales u 43. i Roke Santa Kruz u 70. minutu.