PLBiH: Čelik bolji od Travnika

Čelik na Bilinom polju savladao Travnik rezultatom 2:1 u posljednjem subotnjem meču 20. kola Premijer lige BiH.

PLBiH: Čelik bolji od Travnika Izvor: MONDO

Poveli su Zeničani nakon sjajne akcije u 14. minutu. Duško Stajić oslobodio se svojih čuvara, centrirao sa desne strane, a Saša Kajkut majstorskim volej udarcem dovodi Čelik u vođstvo. Domaći fudbaleri imali su inicijativu, ali nisu uspjeli da postignu drugi pogodak i riješe pitanje pobjednika. Takva igra osvetila im se deset minuta prije kraja susreta. Deni Simeunović nakon brzog kontranapada u 80. minutu lijepim udarcem sa ruba šesnaesterca pogodio je za 1:1. Ipak, da bodovi ostanu na stadionu Bilino polje pobrinuo se defanzivac gostiju Suvad Grabus. Minut prije isteka regularnog dijela utakmice, fudbaler Čelika Harun Huseinspahić uputio je centaršut sa lijeve strane, lopta je išla u ruke čuvara mreže Travničana Nevresa Fejzića, ali je iskusni Grabus nespretno reagovao, stigao do lopte prije golmana gostiju i ugurao je u sopstvenu mrežu.

Utakmica u Zenici počela je sa zakašnjenjem od 25 minuta. Delegat susreta Krunoslav Džijan iz Orašja zbog dugovanja Travničana nije dozvolio da meč počne sve dok “veziri” nisu obezbijedili 3.000 KM, koliko su dugovali Savezu.

Podsjetimo, danas su već odigrana četiri susreta u ovom kolu, a sutra su na programu mečevi u Istočnom Sarajevu, Mostaru i Gabeli.