PRIMERA: Barsi prijaju Alvešove nove frizure

Prošli put kada je bek Barselone promijenio imidž pobijeđen je Rajo Valjekano 3:1. Ovaj put savladana je Majorka - 5:0.

PRIMERA: Barsi prijaju Alvešove nove frizure Izvor: MONDO

Dani Alveš više nije plav.

Sredinom marta se ofarbao u tu boju i novu frizuru promovisao na Kamp Nou u pobjedi protiv Rajo Valjekana. Ove subote je izašao na teren sa starim imidžom, a Barsa je "oduvala" posljednjeplasiranu Majorku.

Mnogo zanimljivosti donio je duel 30. kola između prvog i posljednjeg na tabeli.

Sesk Fabregas je prvi put u karijeri postigao het-trik i postao prvi Španac koji je to učinio za Barselonu u Primeri još od 2001. godine i Luisa Enrikea.

Raspoloženi vezista upisao je i jednu asistenciju, kada je sa polovine igrališta visokom loptom proigrao Aleksisa Sančeza i omogućio mu da postigne svoj drugi gol u meču.

Čileanac je prethodno zadužio bivšeg kapitena Arsenala, tako što ga je proigrao za dva gola. Kod trećeg je Fabregasu asistirao Andres Inijesta, kapiten u izostanku Pujola, Ćavija i Mesija. Inače, kada je Inijesta izašao u 50. minutu, traku je ponio golman Pinto.

Sva tri pogotka koje je postigao Fabregas produkt su Barsine "tika-taka" igre, dok je Sančez prvo ubacio jedan "odbitak", a potom realizovao pomenuto dugačko dodavanje.

Utakmica sa Majorkom predstavljala je i pobjedu života nad bolestima. Poslije tri meseca i liječenja od raka grla trener Tito Viljanova ponovo je sjedio na klupi Kamp Noua. Prethodno je, prošlog utorka vodio ekipu protiv Pari Sen Žermena u Parizu. Ovacije je dobio i Erik Abidal, koji se poslije više od godinu dana vratio na teren! Francuz je u aprilu prošle godine imao transplataciju jetre i ova subota bila je posebno emotivna za njega. U igru je ušao u 70. minutu umjesto Pikea.

Prethodnu utakmicu Abidal je odigrao u februaru 2012, protiv Atletiko Madrida. Od tada su prošla 402 dana!

Jedan od pogodaka koje je Sančez postigao bili su posvećeni upravo njemu, dok je Fabregas golove namijenio ćerki koja bi uskoro trebalo da se rodi.

Barselona je pobjedu obezbijedila još u prvom poluvremenu, a konačan rezultat postavljen je već u 46. minutu.

Bila je ovo jedna od najubjedljivijih pobjeda Katalonaca ove sezone u Primeri. Istim rezultatom savladali su Rajo Valjekano, a protiv Hetafea je bilo 6:1.

Bila je ovo odlična uvertira za srijedu i revanš četvrtfinala Lige šampiona protiv Pari Sen Žermena.

Rezultate ostalih utakmica Primere igranih u subotu i fantastičan pogodak Gonzala Iguaina pogledajte OVDJE.

(MONDO, foto: Beta/AP/Manu Fernandez)