SERIJA A: Ljajić pogodio, Tomović crvenio

Fiorentina i Milan odigrali uzbudljiv meč, završen bez pobjednika - 2:2.

SERIJA A: Ljajić pogodio, Tomović crvenio Izvor: MONDO

Fudbaleri "Viole" uspjeli su da nadoknade dva gola zaostatka i odigraju protiv Milana u Firenci neriješeno 2:2, u utakmici 31. kola italijanskog prvenstva.

Milan je poveo golovima Rikarda Montoliva u 14. minutu, a vođstvo je uvećao Matje Flamini u 62. minutu, poslije asistencije Montoliva.

Fiorentina je oba gola postigla iz penala, Adem Ljajić smanjio je u 66. minutu, a konačan rezultat postavio je David Pisaro u 73. minutu.

Srpski reprezentativac Nenad Tomović dobio je crveni karton u 40. minutu zbog toga što je laktom udario protivničkog igrača.

Milan je propustio priliku da pobjedom preuzme drugo mjesto od Napolija, pa se nalazi na trećem mjestu sa 58 bodova, dok je Fiorentina četvrta sa 52 boda.

Srpski reprezentativci Željko Brkić i Dušan Basta odigrali su cijeli meč za Udineze u pobjedi nad Kjevom. Duel je, naravno, obilježio iskusni Antonio Di Natale sa dva gola u mrežu "letećih magaraca".

/Kone 65', Guarente 86' - Bareto 25', Bjanki 94'/

TABELA: Juventus 71, Napoli (-1) 59, Milan 58, Fiorentina 52, Inter (-1) 50, Lacio (-1) 50, Roma (-1) 47, Katanija 46, Udineze 45, Parma 39, Kaljari 39, Bolonja 37, Sampdorija 36, Torino 36, Kjevo 35, Atalanta (-1) 34, Sijena 27, Đenova (-1) 27, Palermo 27, Peskara 21.

*napomena: zbog učešća u namještanju utakmica Sijena je kažnjena oduzimanjem šest bodova prije starta prvenstva. Atalanti su oduzeta dva, a Torinu i Sampdoriji po jedan bod.

(Agencije/MONDO, Foto: Beta/AP/Fabrizio Giovannozzi)